Cristovao nabízí hudbu pomocí QR kódu a varuje před závislostí

foto Zpěvák a skladatel Ben Cristovao.

Praha - Zpěvák, tanečník, textař a skladatel Ben Cristovao zvolil nový způsob vydávání hudby. Jeho nové EP s názvem Poslední vychází s pomocí trika, v jehož potisku je QR kód vedoucí na web. Z něho lze stáhnout pětipísničkové EP album ve formátu MP3. Společně s EP se objevil videoklip ke skladbě Program upozorňující na nebezpečí netolismu, tedy závislosti na mobilních telefonech a internetu.

"Primárně jsem chtěl songem Program lidem připomenout, jak je hezké, když se vidí naživo. Často totiž sklouzáváme do digitální komunikace a lidé řeší věci přes chaty a podobně. Také jsem chtěl ukázat, jak je hezké se druhého člověka dotknout. Klip režiséra Tomáše Kasala by měl tuhle myšlenku podtrhnout a připomenout nám, že občas je dobré ten telefon zahodit," řekl ČTK Cristovao.

Přední stranu trika s QR kódem tvoří kresba Racek v moři, jejímž autorem je Cristovao. "Neznamená to, že se k mému albu dostane jen ten, kdo si koupí tričko. Nahrávku si každý v pohodě může stáhnout. Chtěl jsem dát fanouškům něco hmotného, ale užitečnějšího, než je CD, které nelze přehrát v mobilu ani v některých typech notebooků nebo autorádií," podotkl zpěvák.

Hudebník netradičním způsobem před třemi roky distribuoval i své předchozí album Made In Czechoslovakia. Nejdříve nahrávka v digitální podobě vyšla prostřednictvím iTunes, kde se vyšplhala na první příčku žebříčku. Album ve fyzické podobě pak nešlo do obchodů, zájemci si ho mohli koupit přímo od Cristovaa na koncertech a na speciálních akcích. "Na koncertech lidé něco zažijí a reagují koupí desky. Navíc jim ji můžu rovnou podepsat," řekl finalista soutěže Česko Slovenská Superstar z roku 2009.

Nové EP Poslední obsahuje pět nových písní, po prázdninách na něj naváže album s názvem První a poslední, které Cristovao 28. září pokřtí na koncertu v pražských Žlutých lázních. V listopadu bude následovat turné s kapelou a hosty. "Nakombinujeme nové písně s těmi nejlepšími z mé minulosti," uvedl Cristovao s tím, že nebude chybět cover písně Davida Kollera Nic není nastálo nebo hit Prdel s provokativním textem: "Mám se skvěle, a že se ti nelíbím, fakt je mi u prdele...", který na internetu zaznamenal přes milion zhlédnutí.

Vedle hudby je plzeňský rodák Cristovao vynikajícím snowboardistou. Vítěz 4×4 Českého poháru ve freestyle snowboardingu 2006 se nyní tomuto sportu věnuje jen rekreačně. Před třemi lety podpořil projekt "Buď toho součástí. Podporuj muziku!", který spustila Česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu ve spolupráci s Ochranným svazem autorským. Jeho cílem bylo upozornit mládež na problémy týkající se autorských práv a vnímání hodnoty hudby.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 23. června 2018

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď