CG Komunální servis dostala od inspekce ŽP pokutu 400.000 Kč

foto Nový občanský zákoník, justice, právo, soudnictví, paragraf, paragrafy - ilustrační foto

Brno - Pražská firma CG Komunální servis dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně pokutu 400.000 korun. Inspekci odmítla sdělit, jak naložila s nebezpečnými palivy, které odebrala od firmy EKOTERMEX, a.s. z Pustiměřských Prus na Vyškovsku. Inspekce to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Palivo s nebezpečnými chemickými vlastnostmi bylo vyrobené z odpadů a bez zákonných dokladů uvedené na trh v ČR společností EKOTERMEX, a.s., které za to inspektoři již dříve uložili pokutu 200.000 Kč.

V souvislosti s tímto případem inspekce chtěla zkontrolovat také odběratele těchto nebezpečných paliv, společnost CG Komunální servis s.r.o.

"Tato pražská společnost však na naši výzvu k předložení dokladů a poskytnutí informací o dalším toku těchto paliv nereagovala. Ani po urgenci nesdělila, jak a komu tyto směsi s nebezpečnými chemickými vlastnostmi předala, nebo jak je použila," uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně. Tím se podle něj firma dopustila porušení chemického zákona a také porušení zákona o kontrole. Firma se proti pokutě odvolala, ministerstvo životního prostředí ale odvolání zamítlo.

"Zatajování informací o výrobcích s nebezpečnými látkami znemožňuje sledovat jejich pohyb a kontrolovat nakládání s nimi. Představuje to velké riziko pro životní prostředí, což nelze tolerovat," řekl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

4°C

Dnes je úterý 12. prosince 2017

Očekáváme v 21:00 2°C

Celá předpověď