Cestovatelé z Děčínska za dva roky objeli celý svět

foto V Mikulášovicích na Děčínsku ukončili 16. října cestovatelé Ladislav Bezděk a Kateřina Dostálová českou expedici Bigtrip, během níž během více než dvou let absolvovali cestu kolem světa.

Mikulášovice (Děčínsko) - Cestovatelé z Krásné Lípy na Děčínsku za dva roky objeli celý svět. Úspěšnou expedici dnes zakončili v Mikulášovicích na Děčínsku, kde odevzdali do muzea nožířské tradice rybičku, která s nimi společně s botaskami a škodovkou projela pět kontinentů, padesát zemí a přes 124.000 kilometrů. Cesta skončila po 777 dnech.

Putování Ladislava Bezděka a jeho přítelkyně Kateřiny Dvořákové se neobešlo bez nenadálých událostí, které měnily plány cestovatelů. "První byla v Turecku, kde nám zrušili trajekt, pak nám v Ugandě rozbili okno auta, což byl zásadní bod, který změnil trasu Afrikou i dění potom. Potom nám zdrželi vykládku auta v Argentině, v Austrálii jsme projeli obávanou cestu skrz poušť, ale nedali nám víza do Pákistánu a Indie, takže po únavném boji s úředníky jsme poslali auto do Ruska a cestou přes Mongolsko, poušť Gobi a přes Pobaltí jsme se vrátili domů," popsal ČTK Bezděk.

Nejtěžší byly podle dvojice dva poslední dny před cestou. "Bylo to hektické, nespali jsme. Když jsem vyjeli, tak to z nás spadlo," uvedl Bezděk. Dvojici prý ani jednou nenapadlo, že by se kvůli nějakému problému měla vrátit zpět. "No, a trochu stresující byla poslední noc před návratem, kdy jsme nevěděli, co nás čeká," zmínila Dvořáková.

V Mikulášovicích na Děčínsku ukončili 16. října cestovatelé Ladislav Bezděk a Kateřina Dostálová českou expedici Bigtrip, během níž během více než dvou let absolvovali cestu kolem světa. Jako první je přivítal generální ředitel Mikovu Mikulášovice Miloš Pařík, kterému cestovatelé předali nůž - rybičku, která s nimi objela svět.

Přivítání si oba užili s velkou slávou už v sobotu v Krásné Lípě a dnes v Mikulášovicích. "Došlo i na slzy," přiznal Bezděk. Své zážitky bude dvojice vyprávět na různých setkáních, kde lidé uvidí i suvenýry z cesty, jako jsou třeba kabelky nebo dřevěné sedátko afrického domorodce. Vybalovaní všech věcí dvojici teprve čeká stejně jako návštěvy úřadů a doktorů. "Já bych si teď nejvíc přála jet na dovolenou," přiznala Dvořáková.

Do některých zemí by se dvojice chtěla někdy vrátit. "Čechy jsou pro nás místo pro život, nicméně je spousta koutů, kam se rádi znovu podíváme, protože tam byli bezva lidé nebo se nám tam líbila příroda, ale doma je doma," shrnul Bezděk.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

29°C

Dnes je pátek 18. srpna 2017

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď