Brněnští filharmonici zahájili hudební festival na Špilberku

foto Sopranistka Simona Šaturová vystoupila 13. srpna s Filharmonií Brno při zahájení Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk v Brně. Festival na nádvoří hradu potrvá do 25. srpna.

Brno - Hudebníci z Filharmonie Brno dnes zahájili Mezinárodní hudební festival Špilberk. Jako první vystoupila sopranistka Simona Šaturová, která zazpívala árie a předehry z oper do Verdiho, Rossiniho, Donizettiho a Belliniho. Její zpěv poslouchaly stovky lidí, řekla ČTK za organizátory Lenka Němcová. Festival na nádvoří hradu potrvá do 25. srpna.

Filharmonici a jejich hosté budou hrát na Špilberku po sedm večerů. "Opět jsme zvolili pestrou nabídku, abychom potěšili co nejvíce posluchačů," uvedl dramaturg filharmonie Vítězslav Mikeš.

Diváci se tak mohou těšit například na violoncellový koncert s německým sólistou nebo na díla Mozarta, Kodályho a Brahmse. Vystoupí také Rozhlasový Big Band Gustava Broma. Jako hosté swingového orchestru se představí zpěvačka Betty Semperová a česká muzikálová herečka Dasha.

Na návštěvníky čekají také známé filmové melodie pod taktovkou dirigenta Caspara Richtera. "Chystáme 14 skladeb. Nejčastěji zazní hudba z filmů Stevena Spielberga, především od jeho dvorního skladatele Johna Williamse, ale také hudební doprovod Ennia Morriconeho k filmu Tenkrát na Západě," řekla Němcová.

Specialitou festivalu jsou kinokoncerty, tedy projekce záznamů vystoupení špičkových světových interpretů. Na nádvoří hradu Špilberk tak letos z filmového plátna zahrají vídeňští filharmonikové pod vedením Semjona Byčkova a světoví pěvečtí sólisté s operními a koncertními díly, která zazněla pod Eiffelovou věží v Paříži.

Některá představení začínají ve 20:00, některá ve 20:30.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 20. července 2018

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď