Anketu Křišťálová Lupa ovládl Avast a DVTV

foto Ilustrační foto - Český filmový a televizní svaz (FITES) udělil 17. ledna v Berouně Zvláštní cenu poroty Daniele Drtinové (na snímku) a Martinu Veselovskému za publicistický projekt DVTV na aktuálně.cz.

Praha - Letošní 11. ročník ankety Křišťálová Lupa ovládl český výrobce bezpečnostního softwaru Avast. Získal ocenění ve třech kategoriích. Internetová televize DVTV dostala dvě ceny. ČTK to dnes oznámili organizátoři ankety, která oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu za letošní rok. O vítězích ve 14 kategoriích pořádané serverem Lupa.cz rozhodla svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost.

Ocenění za nejlepší projekt letošního roku získala společnost Avast za koupi nizozemského konkurenta AVG. Prvenství si odnáší i v kategorii Globální projekty českých tvůrců a do třetice zakladatelé Avastu Eduard Kučera a Pavel Baudiš získali ocenění Osobnost roku. Cenu popularity a vítězství v kategorii Zpravodajství získala internetová televize DVTV.

Cenu v kategorii E-commerce inspirace získala služba zprostředkování půjček Zonky, vítězství v kategorii Obsahová inspirace může slavit ministerstvo kultury na Twitteru a marketingovou inspirací byla vyhlášená 1. liga ePojisteni.cz. Své prvenství v kategorii Internetové obchodování již počtvrté v řadě obhájila Heureka.cz. Anticena byla od odborné poroty udělena za cenzuru internetu v hazardním zákoně.

Zvláštní cenu serveru Lupa.cz za prosazování otevřených dat získali Jakub Mráček, Benedikt Kotmel a Michal Kubáň. Letos poprvé generální partner ankety, Česká spořitelna, udělil ocenění Inspirace roku, a to projektu LidskáSíla.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

17°C

Dnes je pátek 20. října 2017

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď