Alžběta II. před setkáním se Zemanem přišla mezi oběti požáru

foto Britská královna Alžběta II. (vlevo) se dnes v jednom z komunitních center setkala s přeživšími obyvateli londýnského bytového domu, který tento týden zničil mohutný požár.

Londýn - Britská královna Alžběta II. a princ William se dnes v jednom z komunitních center setkali s přeživšími obyvateli londýnského bytového domu, který tento týden zničil mohutný požár. Panovnice mezi lidi zasažené tragédií zašla před plánovanou audiencí, kterou má záhy udělit českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Královna s vévodou z Cambridge zavítali do krizového střediska Westway Community Centre, kde jsou nouzově ubytováni mnozí z těch, kteří při požáru 24podlažní budovy se 120 byty přišli o střechu nad hlavou.

Ve středisku byli při návštěvě královny přítomni také dobrovolníci. Centrum také přijalo tisícovky darů ve formě ošacení, hraček nebo hygienických potřeb.

Plameny, které bytový dům Grenfell Tower zachvátily v noci z úterý na středu, připravily o život nejméně 17 lidí. Desítky obyvatel domu jsou však mezi nezvěstnými. Další desítky lidí utrpěly při požáru zranění.

Královna už ve čtvrtek ocenila odvahu hasičů a "neuvěřitelnou velkorysost" dobrovolných pomocníků.

Českého prezidenta má Alžběta II. přijmout dnes v 13:15 SELČ.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je pátek 25. května 2018

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď