28. kolo ELH: Plzeň má nadále v čele extraligy pětibodový náskok

foto Utkání 28. kola hokejové extraligy: Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov, 3. prosince v Liberci. Daniel Špaček z Liberce je faulován Jiřím Hunkesem.

Praha - Hokejisté Plzně porazili ve 28. kole extraligy Třinec 4:3 v prodloužení a natáhli svoji bodovou sérii na jedenáct utkání. Sparta ztratila vedení 4:1, ale udolala Jihlavu 6:5 v prodloužení. Liberec udolal Litvínov v prodloužení,rozhodl v přesilovce Kvapil. Zlín ukončil sérii porážek s Pardubicemi, doma vyhrál 5:2. Mladé Boleslav deklasovala trápící se Chomutov 5:0. Vítkovice podruhé za sebou neinkasovaly a vyhrály v Olomouci 1:0.

* * *

HC Sparta Praha - HC Dukla Jihlava 6:5 v prodl. (2:1, 2:3, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Pech (Kudrna, J. Mikuš), 12. Kudrna (T. Dvořák, Pech), 24. Pech (T. Dvořák), 27. P. Vrána (Říčka), 59. Říčka (P. Vrána, Jarůšek), 61. Jarůšek - 16. Rys (Ulrych), 27. Dostálek (Skořepa), 34. Žálčík (D. Kajínek, Seman), 36. De la Rose (A. Zeman, Šidlík), 47. De la Rose (Čachotský). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Blümel, Pešek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8041.

* * *

Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Ondráček z trest. střílení, 27. Kubiš (O. Veselý, Matějíček), 31. Okál (Bukarts, Honejsek), 36. Okál (Bukarts, Žižka), 60. Ondráček - 33. P. Sýkora (Rolinek), 49. P. Sýkora (Marosz). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - Zíka, Jindra. Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs - Treille oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2885.

* * *

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Bakoš (Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, Kvapil), 61. Kvapil (Bakoš, Ševc) - 29. Ihnacak (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:7, navíc Bulíř 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5454.

* * *

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:0 po sam. nájezdech

Rozhodující nájezd: Džerinš. Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, D. Klouček. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5011.

* * *

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš, 65. Indrák - 34. Martin Růžička (Rákos), 35. M. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení 1:0. Diváci: 6009.

* * *

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 44. Olesz (Szturc). Rozhodčí: Hradil, Souček - Gebauer, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4207.

* * *

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. P. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (P. Musil, Lenc), 33. T. Knotek (Němeček), 44. M. Procházka (T. Knotek, Kotvan), 60. Orsava (P. Holík, Klepiš). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:8, navíc Dlapa (Chomutov) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2634.

Dohrávka 16. kola:

18:30 HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera (výsledek vzájemného zápasu v sezona: 1:6).

Dohrávka 19. kola:

17:30 HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav (3:2 v prodl.).

Předehrávka 34. kola:

17:30 Aukro Berani Zlín - Mountfield Hradec Králové (2:1 po sam. náj., 1:3).

Středa 6. prosince:

Dohrávka 27. kola:

17:30 Piráti Chomutov - HC Olomouc (4:2, 2:5).

Pátek 8. prosince - 29. kolo:

17:20 HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha (6:1),

17:30 HC Dukla Jihlava - HC Oceláři Třinec (0:2, 0:3), HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové (3:0, 5:4 po sam. náj.), HC Škoda Plzeň - HC Olomouc (10:0, 0:5), Aukro Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec (2:3, 3:2 v prodl.),

18:00 HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav (2:3, 2:0), HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov (1:4, 2:3).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK