Zvířata ve zlínské zoo již nyní dostávají sváteční dobroty

foto Velbloudi si 22. prosince 2018 ve zlínské zoologické zahradě pochutnávají na porci zeleniny a drobných kousků sušeného pečiva.

Zlín - Předčasnou štědrovečerní nadílku dobrot nyní dostávají zvířata ve zlínské zoologické zahradě. Návštěvníci přinesli pod tamní vánoční strom řadu dárků, ošetřovatelé proto zvířatům přilepšují již nyní. Lidé nosí velké množství zeleniny, ovoce, oříšků, sušeného pečiva, řekla ČTK mluvčí zahrady Romana Bujáčková.

Fotogalerie

Jedna z vyder obrovských si 22. prosince 2018 ve zlínské zoologické zahradě pochutnávala na melounu. Vydry tak dnes dostaly například žluté melouny. "Hrály si s nimi, také si na nich pochutnaly. U velbloudů jsme servírovali pořádnou porci zeleniny a drobných kousků sušeného pečiva. Klokani dostali okusy různých větví stromů," uvedla mluvčí.

Zvířata však dostanou dobroty i na Štědrý den, kdy jim připraví pochutiny jejich ošetřovatelé. Například zebry, antilopy nebo sloni dostanou červená jablíčka, drobné opičky kotulové veverovití si pochutnají na datlích, fících, oříškách i tropickém ovoci. Pro papoušky ara budou připraveny hrozny a oříšky. Rejnoci dostanou extra velké krevety a chobotničky.

Klokani rudokrcí okusovali větve 22. prosince 2018 ve zlínské zoologické zahradě. "V tropické hale dostanou opičky chvostani a tamaríni speciální pamlsek složený z několika druhů müsli, oříšků, medu a bílého jogurtu. To je pro ně největší pochoutka," uvedla Bujáčková.

Některá zvířata dostanou stejné věci jako obvykle, například lachtani a tučňáci budou mít ryby, které mají ze všeho nejraději, připravena pro ně však bude vydatná porce.

Na Štědrý den bude zoo otevřená od 08:30 do 14:00, děti do 15 let zaplatí za vstupné jen jednu korunu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 20°C

Celá předpověď