Zvířata v pražské zoo dostala velikonoční nadílku

foto Velikonoční krmení zvířat 5. dubna 2021 v pražské zoo. Na snímku je lachtan jihoafrický.

Praha - Některá zvířata v pražské zoo dnes dostala netradiční velikonoční krmení. Lachtani si pochutnali na rybách zamražených do tvarů beránků, lední medvědi kromě mražených ryb dostali také proutěná vejce, se kterými si rádi hrají. Zvláštní krmení má zvířata zabavit a zkrátit jim dlouhou chvíli, řekla novinářům mluvčí zoologické zahrady Lucie Dosedělová.

Fotogalerie

Velikonoční krmení se líbilo lachtanům, za zmraženými rybami skákali do vody. Největší samec, kterému přezdívají Meloun a váží skoro tři metráky, na pokyn chovatele dokonce mručel, nechal si vleže prohlédnout ploutve nebo vlezl na váhu. Za to dostal mraženou odměnu.

Papoušci patagonští dostali velikonoční pomlázky, do kterých byly zapleteny rozkvetlé větvičky. S nimi si hráli a cupovali je. Pro lední medvědy chovatelé připravili mražené ryby s červenou řepou a proutěná vejce, pro želvy zase osení. "Medvědi si s tím vystačí hodiny. Hodně u nich vede proutí, rozebírají ho do posledního kousku," řekla novinářům Dosedělová.

Zábavné krmení je součástí takzvaného enrichmentu, tedy způsobu, jak zvířatům vyplnit volný čas, zpestřit prostředí či povzbudit jejich fyzickou i mentální aktivitu. Pečovatelé připravují zvířatům různé formy zábavy skoro každý den, nejen na Velikonoce. Podle mluvčí je to i způsob, jak zvířata připravit na pravidelné zdravotní prohlídky.

Zoologická záhrada je už několik měsíců kvůli protiepidemickým opatřením souvisejícím s pandemií covidu-19 pro běžné návštěvníky zavřena. Některým zvířatům podle mluvčí přítomnost návštěvníků chybí. Například lachtani dnes novináře hned zpozorovali a plavali k nim. Zoo doufá, že epidemická situace bude brzy taková, aby bylo možné za dodržení hygienických opatření otevřít pro veřejnost alespoň venkovní expozice.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je pátek 23. dubna 2021

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď