Zpráva o úmrtí Karla Gotta zasáhla také sportovní svět

foto Zpěvák Karel Gott na snímku z 13. listopadu 2006).

Praha - Zpráva o úmrtí Karla Gotta zasáhla také české sportovce. Populární zpěvák, který patřil i ke sportovním nadšencům, zemřel v úterý ve věku 80 let. Jeho písně často zněly v kabinách předních fotbalových nebo hokejových klubů.

"Jeho píseň C'est la vie zní pravidelně z úst našich fanoušků a hráčů po zápasech. I proto nás zpráva o odchodu plzeňského rodáka Karla Gotta hluboce zasáhla," napsalo na sociálních sítích vedení fotbalistů Viktorie Plzeň.

"Všichni v našem klubu jsme s lítostí přijali zprávu o odchodu Karla Gotta. Šlo o jednu z nejvýraznějších postav naší země, jejíž písně často zněly i naší kabinou. Odpočívejte v pokoji, Mistře!" uvedli fotbalisté pražské Sparty.

Slavia by ráda uctila zpěvákovu památku před večerním zápasem Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. "O uctění památky Karla Gotta jednáme se zástupci UEFA," řekl webu Sport.cz tiskový mluvčí Slavie Michal Býček. "Nejednalo by se o minutu ticha před zápasem, ale uctění památky po rozcvičce obou týmů," dodal.

"Nebylo mnoho lidí, kteří by zasáhli tolik generací. Pan Karel Gott byl vždy přirozená osobnost a drtivá většina lidí ho vnímala jako ikonu našeho státu. Odpočívejte v pokoji, mistře," napsal na twitteru bývalý záložník Sparty a v současnosti hráč Bohemians 1905 Jakub Podaný.

Vzpomínku na sociálních sítích přidal také lyžařský svaz. "Před deseti lety jsme měli tu čest, že hymnou zahájil domácí mistrovství světa v klasickém lyžování. Karel Gott po oslovení ani chvíli neváhal, naopak poděkoval za důvěru. 'O něčem takovém se přece vůbec nepřemýšlí,' řekl tehdy. A přesně tak si ho také budeme pamatovat - vždy laskavého, skromného a pokorného," napsali lyžařští činovníci.

"Nikdy nezapomeneme, MISTŘE," řekla tenistka Barbora Krejčíková, bývalá světová jednička ve čtyřhře. Současná deblová jednička Barbora Strýcová vyjádřila upřímnou soustrast a přidala Gottovu fotku zamlada. "Děkujeme za vše, odpočívejte v pokoji," uvedla biatlonová reprezentantka Eva Kristejn Puskarčíková.

Server iSport.cz připomněl, že Gott si v rámci propagační akce v roce 1970 zatrénoval s tehdejším bundesligovým fotbalovým klubem Rot-Weiss Essen. V pozdějších letech často jezdil na zájezdy s uměleckým fotbalovým týmem Amfora, objevil se i na závodech formule 1 nebo na hokeji.

"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí Karla Gotta, největší legendy československé hudební scény. Ten jako vůbec první v roce 2007 zazvonil na náš zvon vítězství. Mistře, na vaše dílo, stejně jako na vaši laskavou povahu, nikdy nezapomeneme," napsal litvínovský hokejový klub.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď