Zpěvačku Amy Winehousovou ztvární ve filmu britská herečka Marisa Abelaová

foto Ilustrační foto - Britská zpěvačka Amy Winehouseová.

Londýn - Slavnou zpěvačku Amy Winehousovou ztvární v novém životopisném filmu britská herečka Marisa Abelaová. Natáčení začne v Londýně právě dnes, informovala agentura Reuters s odvoláním na produkční a distribuční společnost StudioCanal.

Celovečerní hraný film se bude jmenovat Back to Black podle druhého a zároveň posledního studiového alba zpěvačky, která zemřela v roce 2011, ve svých 27 letech, na otravu alkoholem spojenou s bulimií. Šestinásobná držitelka cen Grammy bojovala se závislostí na alkoholu a drogách po velkou část své kariéry. Snímek natočí britská režisérka Sam Taylorová-Johnsonová, která se proslavila erotickým romantickým dramatem Padesát odstínů šedi.

O tom, kdo ztvární hlavní roli zpěvačky, se dlouho spekulovalo. Šestadvacetiletá Marisa Abelaová je známá ze seriálu Sektor (Industry) televizní stanice HBO, který vypráví o mladých bankéřích.

"Jako filmařka si opravdu nemůžu přát víc. Jsem nadšená, ale zároveň cítím pokoru, že jsem dostala příležitost převést Amyin nádherně jedinečný a tragický příběh na plátna kin společně s nejdůležitější částí jejího odkazu, s její hudbou," uvedla režisérka Taylorová-Johnsonová. "Jsem si plně vědoma své odpovědnosti a se svým spolupracovníkem Mattem Greenhalghem vytvořím film, který budeme všichni milovat a mít navždy v srdci. Stejně jako máme Amy," dodala.

Winehousová, která se proslavila hity jako Rehab a Back to Black, byla považována za jednu z nejtalentovanějších zpěvaček své generace a její předčasná smrt otřásla hudebním světem. O jejím životě už bylo natočeno několik dokumentárních filmů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď