Zpěvačka Tarja Turunenová chystá čtyři předvánoční koncerty v ČR

foto Ilustrační foto - Finská zpěvačka Tarja Turunenová.

Zlín - Všestranná finská zpěvačka Tarja Turunenová připravuje čtyři předvánoční koncerty v České republice. Někdejší členka populární metalové kapely Nightwish od 16. do 19. prosince vystoupí se svým doprovodem ve Zlíně, Olomouci, Hradci Králové a Ostravě. Sváteční koncerty zpěvačky mají v tuzemsku několikaletou tradici, vždy bývají dopředu vyprodané, řekl ČTK ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

"V letošním roce přijede s úplně novým programem a hlavně s novou sestavou, kde ji doprovodí klávesy, elektrické violoncello a kytara. Tarja si v tomto zcela novém složení připravila unikátní setlist a v rámci něho sáhla do třech vánočních alb, která v minulosti vydala. Z každého vybrala po čtyřech pěti písničkách," uvedl Daron.

Dvaačtyřicetiletou Turunenovou na pódiích doplní klávesista Guillermo De Medio, violoncellista Max Lilja a kytarista Julian Barrett. Koncerty budou hostit Kongresové centrum ve Zlíně, kostel Panny Marie Sněžné v Olomouci, Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové a ostravský Gong. Vstupenky na všechna čtyři vystoupení jsou podle Darona ještě k dostání.

Turunenová se zapsala do povědomí posluchačů jako interpretka odlišných žánrů - metalu a klasické hudby. Díky osobitému projevu se zpěvačka jako členka Nightwish stala jednou z nejpopulárnějších žen v metalové hudbě. V roce 2005 však kapelu po neshodách s jejími členy opustila a vydala se na sólovou dráhu. V České republice, kde koncertuje pravidelně, jí i poté zůstalo množství příznivců.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 10. července 2020

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď