Zpěvačka Dasha bude mít nové album

foto Ilustrační foto - V pražské Lucerně se 22. května uskutečnil galakoncert muzikanta a dirigenta Felixe Slováčka k jeho sedmdesátým narozeninám. Vystoupila na něm i zpěvačka Dasha (na snímku).

Praha - Příznačný název Konečně dostalo studiové album, které 27. října vydá zpěvačka Dasha. Podle Vladana Drvoty ze Supraphonu jím mnohé své příznivce překvapí, protože nepůjde o swingové evergreeny s velkým orchestrem, muzikálové melodie ani osvědčené předělávky světových hitů, ale o původní písně psané jí přímo na tělo. "Pod vedením producenta Davida Solaře se podařilo sestavit repertoár, který jí umožňuje ukázat hlasové možnosti, znít současně a moderně," řekl Drvota ČTK.

Na začátku hudební cesty před mnoha lety měla Dasha dvě možnosti: vydat ihned album u nadnárodní nahrávací společnosti s minimálním vlivem na to, jak bude vypadat. Nebo se vydat delší cestou a postupně se dopracovat ke svým představám. A tak album vychází až letos.

"Je velmi obsazovanou a úspěšnou muzikálovou zpěvačkou, mimo jiné i držitelkou prestižní ceny Thálie. Vystupovala na mnoha významných českých a slovenských scénách, hostovala s největšími domácími hvězdami. Prioritně se ale necítí být muzikálovou zpěvačkou a je ráda, že nové album bude nejvýstižnějším vyjádřením toho, kde je po hudební stránce doma," řekl Drvota.

Producent David Solař si spolupráci s ní pochvaluje, rozumí si lidsky i hudebně. "S výběrem písniček to však bylo těžké. Nejen kvůli tomu, že se nám jich pro první výběr sešlo hodně, ale také proto, že Dasha opravdu skvěle zpívá všechno. Bez žánrových hranic. Chtěli jsme udělat popovou desku se základem v živých nástrojích, ale zvukově obohacenou všemi prostředky, které současné technologie nabízejí," řekl.

Dasha se s ním potkala už před osmnácti lety na pražské konzervatoři, kde oba studovali. "Oslovil mě k nazpívání své písně, která pak vyhrála autorskou soutěž v Děčíně. Už tehdy jsem cítila, že mě spolupráce s ním baví, že máme podobný vkus a názor na muziku. O pár let později jsem nazpívala jeho další píseň pro autorskou soutěž EvropaHit, a ta opět zvítězila," komentovala to zpěvačka.

I proto chtěla, aby se desky ujal autorsky i producentsky. Spolu pak oslovili další autory a o výběru konkrétních písní se radili. V poslední fázi příprav vybírali asi z dvaceti písní, Dasha dokonce téměř všechny nazpívala a až teprve poté udělali finální selekci.

Zásadní prostor na albu dostaly "živé" nástroje i studiová práce všech participujících. Mezi hudebníky jsou David Solař (klavír a programování), Tomáš Brožek a Ondřej Sluka (bicí), Martin Lehký (basa), Peter Binder (kytary), Camilo Caller (perkuse), Epoque Quartet či dechová sekce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď