Značka MG zesiluje své evropské aktivity

foto Elektromobil MG 4 Electric.

Čínská automobilka MG, která britský původ, a která právě nyní vstupuje rovněž na český trh s novými osobními vozy, akcentuje své aktivity na evropském kontinentu.

Posledním jejím počinem v tomto směru je představení zbrusu nového elektromobilu MG 4 Electric. Jedná se o crossover náležející svojí velikostí do nižší střední třídy. Vlastně se dá říci, že to bude konkurent pro již tři roky nabízený Volkswagen ID.3.

Má podobnou délku jako výrobek největší evropské automobilky (4287 milimetrů) a na poměry elektromobilů poměrně malou výšku karosérie (1504 milimetrů). Je to díky použití zbrusu nové platformy čínského koncernu SAIC Motor, která využívá nízkou vysokonapěťovou baterii umístěnou mezi nápravami. Její výška je pouze 11 centimetrů.

Auto má pohon zadních kol a výkon pohonného elektromotoru bude buď 125 nebo 150 kW. Menší hodnota se vztahuje k verzi s menší baterií, která má kapacitu 51 kWh a dojezd 350 kilometrů. Ta větší může absorbovat 64 kWh elektrické energie, což pak vystačí na dojezd 450 kilometrů.

Výkonnější verze umí zrychlovat z nuly na sto kilometrů v čase kratším než osm sekund. Maximální rychlost je pak omezena na 160 kilometrů v hodině.

Představitelé MG tvrdí, že později přijdou další výkonové verze a nabízet se má také pohon všech kol. Platforma umožňuje zabudování i jinak velkých baterií. Údajně od kapacity 40 po 150 kWh. Navíc jsou jednotlivé verze baterií zaměnitelné. Zákazník si tak tedy například bude moci koupit nový vůz s menší, a tudíž levnější, baterií a postupně si našetřit na větší.

Ceny zatím uvedeny nebyly. Na trh by se auto mohlo dostat ještě před koncem tohoto roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď