Zlínská zoologická zahrada otevřela ptačí voliéru s papoušky

foto Zlínská zoo představila 10. července 2018 největší ptačí voliéru v ČR.

Zlín - Zlínská zoologická zahrada otevřela ptačí voliéru, kterou označuje za největší v České republice. Návštěvníci v ní uvidí mnoho exotických ptáků včetně papoušků ary hyacintového, ary arakangy a ary vojenského. Voliéra je průchozí, lidé tedy mohou papoušky pozorovat z bezprostřední blízkosti. Uvnitř je momentálně 23 ptáků, řekl novinářům hlavní zoolog zahrady Kamil Čihák.

Zlínská zoo představila 10. července 2018 největší ptačí voliéru v ČR. Návštěvníci v ní uvidí více než dvacítku exotických ptáků včetně největších papoušků světa, ary hyacintového (na snímku), ary arakangy a ary vojenského. Pakliže podle něj lidé chodí určitým směrem a po určité trase, ptáci i savci si na ně rychle zvyknou. "Pokud návštěvníci tuto trasu neopustí, ptáci je téměř nevnímají. Ale pak se stane, že některý, tak jak to občas někdo udělá, sejde z toho chodníčku a jde někam, kam nemá. V tom případě ptáci reagují a vyplaší se," uvedl zoolog.

Voliéra nyní nabízí ptákům dostatek prostoru k létání. Mají v ní k dispozici vodu ke koupání i dostatečné množství krmiva. Zahrada věnovala velkou pozornost také jejímu zabezpečení. Před časem totiž ze zoo uletěl právě jeden z arů hyacintových. "Síť je zaplétaná, to zaplétání je několikrát opakované a je velice pečlivě dělané," řekl Čihák.

Původní voliéru zoo rozšířila zhruba o třetinu. Podle mluvčí zahrady Romany Bujáčkové jsou současné rozměry voliéry 42 metrů na délku, 12 metrů na šířku, její výška kvůli členitému terénu kolísá od šesti do osmi metrů. Kromě papoušků ara našli ve voliéře domov i dalších druhy ptáků, například amazoňané pomoučení, čáji chocholaté nebo hokové pospolití.

Zlínská zoo představila 10. července 2018 největší ptačí voliéru v ČR. Zahrada v uplynulých měsících upravila také výběhy pro kotuly veverovité a mravenečníky čtyřprsté. Společně s novou voliérou jsou součástí expozice Guayanas v amazonské části areálu. Její proměna nekončí. Zoo letos zahájí přípravu nové expozice o rozloze asi 2500 metrů čtverečních, která ponese jméno Jaguar Trek. Otevřena by mohla být v roce 2020, jaguáři se díky ní vrátí do zahrady po 25 letech.

Zoo v amazonské části areálu od podzimu obnovila vodní plochy. Zahrada loni na podzim zahájila také projekt Karibuni, který návštěvníky zavede do střední a západní Afriky. Dominantou oblasti bude chovatelské zařízení pro slony africké, kterým bude patřit téměř třetina z 21 hektarů. Nyní se staví první ze dvou výběhů pro slony. V příštím roce na něj naváže výstavba další části chovného zařízení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 13:00 15°C

Celá předpověď