Zlínská krajská galerie představuje rukopisy K.J. Erbena

foto Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zahájila 6. listopadu 2018 v Baťově institutu výstavu rukopisů Karla Jaromíra Erbena. Doplní je výběr maleb a kreseb Aléna Diviše, které ilustrují Erbenovo dílo. Expozice nazvaná "Karel Jaromír Erben... a život lidský jako sen!" potrvá do 6. ledna 2019.

Zlín - Rukopisy Karla Jaromíra Erbena představuje ode dneška Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně. Výstava nazvaná "Karel Jaromír Erben... a život lidský jako sen!" potrvá do 6. ledna. Erbenovy rukopisy doplňuje výběr maleb a kreseb Aléna Diviše, které ilustrují Erbenovo dílo, sdělila ČTK Alena Babicová, mluvčí Baťova institutu, ve kterém galerie sídlí.

"Náš národní klasik a básník Karel Jaromír Erben se na výstavě prezentuje celou řadou nejvzácnějších rukopisů zapůjčených z Památníku národního písemnictví v Praze. Vedle rukopisných básní jsou představeny také zápisy národopisné povahy a pohádky, včetně těch nejznámějších, jako je Zlatovláska, Jabloňová panna," uvedl kurátor Pavel Petr. K vidění je také první vydání Erbenovy Kytice.

Výstava patří do cyklu, kterým galerie prezentuje díla významných literátů. Již dříve galerie představila dílo Vítězslava Nezvala, Karla Hynka Máchy či Karla Hlaváčka.

Organizátoři připravují na 30. listopadu večer poezie, vystoupí na něm herci Jiří Pecha a Petr Oslzlý za hudebního doprovodu Ireny a Vojtěcha Havlových. O Erbenově a Divišově díle promluví historik umění Jaromír Zemina.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď