Zlatého lva za celoživotní dílo dostala v Benátkách Andrewsová

foto Britská herečka Julie Andrewsová dostala na filmovém festivalu v Benátkách Zlatého lva za celoživotní dílo.

Benátky (Itálie) - Britská herečka Julie Andrewsová, oceněná Oscarem za hlavní roli ve filmu Mary Poppins, dostala na letošním filmovém festivalu v Benátkách Zlatého lva za celoživotní dílo. Cenu dostala v pondělí a dnes se svěřila, že úspěch na začátku kariéry vnímala spíš jako přepadení.

"Měla jsem štěstí, že jsem mohla hrát krásné role," řekla třiaosmdesátiletá Andrewsová, která se herectví věnuje sedm desítek let. Na jevišti vystupovala už jako dítě. V letech 1964 až 1966 pak natočila v rychlém sledu několik filmů a dva z nich - Mary Poppins a Za zvuků hudby se staly trvalkami.

Andrewsová Mary Poppins točila v roce 1964, kdy vznikl také muzikál My Fair Lady. S ním měla předtím mimořádný a několikaletý úspěch na jevišti, když ale došlo na film, dalo studio Warner Brothers při obsazení hlavní role přednost Audrey Hepburnové, která byla tehdy už populární. Oba filmy byly nominovány na Oscary a My Fair Lady jich v roce 1965 získal osm. Cenu za nejlepší herečku ale překvapivě nedostala Hepburnová, nýbrž Andrewsová za ztvárnění dokonalé Mary Poppins.

V dnešním rozhovoru dostala Andrewsová otázku, zda může něčím dokázat, že není "prakticky dokonalá ve všech směrech". Odpověděla, že neumí vařit a také že hodně kleje. "Považuji za požehnání, že jsem velkou část svého profesionálního života strávila u filmu," řekla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 23:00 20°C

Celá předpověď