Zlaté glóby se posunou z ledna na únor kvůli koronaviru

foto Filmové ocenění Zlatý glóbus - ilustrační foto.

Los Angeles - Každoroční udílení prestižních filmových cen Zlatý glóbus se kvůli pandemii covidu-19 přesune příští rok z ledna na konec února. Podle světových tiskových agentur to dnes oznámili pořadatelé. Předávání Zlatých glóbů obvykle v Hollywoodu zahajuje sezónu udílení cen. V novém termínu ceremonie se původně měly rozdávat nejprestižnější americké filmové ceny - Oskaři. Jejich vyhlašování ovšem americká filmová akademie před týdnem posunula o dva měsíce.

Americký filmový průmysl silně poznamenala ochranná opatření zavedená kvůli koronaviru. Na mnoha místech se teprve v posledních dnech otevřela kina, jinde zůstávají sály nadále zavřené. Mnoho filmových štábů také muselo na několik měsíců přerušit natáčení.

Organizátoři zatím neuvedli, jak se vynucená pauza podepíše na pravidlech ohledně toho, jaké filmy mohou být nominovány a dokdy je bude možné přihlásit do boje o Zlaté glóby, o nichž rozhoduje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu. Jasno by mělo být v příštích týdnech.

Nezmění se však plánovaná moderátorská dvojice, slavnostním večerem budou provázet herečky Tina Feyová a Amy Poehlerová.

Americká filmová akademie minulý týden uvedla, že upraví svoje pravidla a dovolí, aby se o Oscary mohly ucházet i filmy, které vyšly na streamovacích platformách v čase koronavirové krize. Účastnit se budou moci rovněž snímky uvedené až do konce února 2021.

Organizátoři již oznámili také dvouměsíční posun udílení britských filmových cen BAFTA, které se tak bude nově konat v dubnu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 17:00 3°C

Celá předpověď