Živě: Zelená pro vodík: připravme se na zelenou éru

foto

Využívání vodíku v automobilovém průmyslu nebo energetice se může zdát jako téma daleké budoucnosti. Opak je však pravdou. Zástupci firmy ORLEN UniCRE, Fakulty strojního inženýrství Univerzity J. E. Purkyně a Dopravního podniku města Ústí nad Labem vysvětlují, jaké jsou jeho výhody, jaký má přínos pro společnost a proč o jeho využití musíme přemýšlet v kontextu energetického mixu. Nechybí ani konstruktivní debata o zeleném vodíku, jeho efektivní výrobě, druhotném využití a bezpečnosti. To vše a mnohem více se dozvíte v regionální diskuzi z Ústeckého kraje.

Regionální debatu nazvanou Zelená pro vodík: Připravme se na zelenou éru můžete sledovat 29. listopadu od 10:00. Panelové diskuse se zúčastní Jiří Hájek, ORLEN UniCRE, Simona Mohacsi, Dopravní podnik města Ústí nad Labem, Jan Novotný, UJEP, Fakulta strojního inženýrství, a Martin Mata, ICUK.

Regionální debaty

Den TA ČR je každoroční významná událost, jejímž prostřednictvím Technologická agentura České republiky (TA ČR) poukazuje na důležitost výzkumu a inovací u nás i ve světě a oceňuje jedny z nejlepších projektů aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost a hospodářství. Program se skládá ze tří částí (regionálních debat, závěrečné konference ve formě on-line pořadu a slavnostního galavečera), které letos zastřešuje téma Zelené dohody. Prostřednictvím regionálních debat a závěrečné konference se zahraničními řečníky nabídne TA ČR divákům střízlivý a informovaný pohled na a Green Deal v tuzemském i evropském kontextu.

Odbornou část programu Dne TA ČR 2021 zahájí série tří on-line debat z regionů. Zástupci krajských úřadů, inovačních platforem, univerzit a firem budou diskutovat o aktuálních lokálních tématech, které ve svém regionu řeší. V Ústeckém kraji se jedná o využívání vodíku, který představuje čistý zdroj energie budoucnosti. Moravskoslezský kraj dá divákům nahlédnout na chytré a bezpečné perspektivy české energetiky. Odborníci se středních Čech ukáží proměny a inovace pro lepší život ve městech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď