Živě: Vývozní možnosti do Rakouska, Francie a Kazachstánu

foto

Rakouský trh je velmi konzervativní a vysoce konkurenční. Žádá si kvalitní marketingové materiály a webové stránky v němčině, ve kterých je třeba zdůraznit přednosti dané firmy a doplnit je referencemi ideálně z německy mluvícího regionu nebo alespoň ze západní Evropy. Pokud jde o Francii, čtvrtého největšího vývozního partnera, nedoporučuje se sázet pouze na cenu výroby, ale klást důraz také na design, servis, pružnost dodávek apod. Kazachstán, který trpí přemírou zastaralých strojů sovětské výroby, má zase otevřenou náruč pro stroje české výroby. Vítané jsou těžební kolosy stejně jako zařízení pro energetiku.

O příležitostech a zvyklostech v Rakousku pohovoří Julie Havlová, vedoucí tamní vídeňské kanceláře agentury CzechTrade. Francii více přiblíží její kolega Vítězslav Blažek, který sleduje dění z Paříže. O šancích a trendech v Kazachstánu promluví Petr Jurčík z Almaty.

K teritoriálním informacím ze zmíněných tří exportních teritoriích zazní v přímém přenosu informace o nových službách, které připravil Czechtrade pro své partnery a nové zájemce, a to především pro rok 2022. Přijde s nimi dlouholetý šéf americké kancléře agentury v Chicagu a současný ředitel Sekce služeb pro exportéry Jan Kubata.

Živé vysílání bude přenášet i portál BusinessInfo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď