Živě: Vyhlášení finalistů soutěže Inspirativní region

foto

V letošním roce agentura CzechInvest opět vyhlásila soutěž Inspirativní region zaměřenou na příklady dobré praxe související s rozvojem municipalit. Letošní ročník cílí na projekty realizované v letech 2019 až 2020, které se týkají podpory podnikatelského prostředí ve městech a obcích z celé České republiky. Představení finalistů můžete v přímém přenosu sledovat 2. prosince od 10:00.

Z přihlášených projektů odborná porota vybrala pět finalistů, kteří postupují do druhého kola. Nejvíce ji zaujaly projekty Brna, Jihlavy, Kunovic, Ostravy-Poruby a Žďáru nad Sázavou.

Který z pěti finalistů vyhraje?  

Brno se do soutěže přihlásilo s projektem Prototypuj a ověřuj. Jedná se o program podporující prototyp inovativního produktu nebo služby a jejich ověření. Program svým zaměřením cílí na podporu fyzických osob a také malých a středních podniků se sídlem nebo provozovnou v Jihomoravském kraji. 

Porotu oslovil také jihlavský projekt, který představil službu Mapa pozemků pro investory, aplikaci Poplatek z pobytu, určenou podnikatelům v ubytování, a objednávkovou aplikaci WebCall, jež podnikatelům usnadňuje komunikaci s úřady. Projekt si klade za cíl zpřístupnit veřejné služby pro podnikatele a investory prostřednictvím jmenovaných elektronických nástrojů. 

Bez povšimnutí nezůstal ani projekt města Kunovice, který se týkal rozšíření prostor infrastruktury Podnikatelského inkubátoru Kunovice – Stará škola. Tento projekt pro město znamenal navýšení počtu podnikatelských subjektů i zvýšenou nabídku služeb v oblasti kreativního průmyslu. 

A s jakým projektem se do soutěže přihlásil městský obvod Ostrava-Poruba? S pravidelnou pop-up expozicí nazvanou Sdílko Poruba, která vždy během několika týdnů představuje ty nejzajímavější prodejce a obchodníky z Moravskoslezského kraje. Tento projekt obchodníkům umožňuje vytvářet nové spolupráce a vyzdvihuje důležitost lokálních a kamenných prodejen. 

V neposlední řadě si místo ve finále soutěže vysloužil i Žďár nad Sázavou s průmyslovou zónou Jamská II navazující na úspěšně fungující průmyslovou zónu Jamská I. Město díky tomuto projektu k původním plně obsazeným 20 ha získalo dalších 10 ha určených k výrobě a komplementární činnosti s vyšší přidanou hodnotou. 

Klíčem je podpora podnikavosti 

„V CzechInvestu mapujeme podnikatelské prostředí pomocí terénního šetření ve všech obcích s pověřeným obecním úřadem. A právě propojovat svět obcí s podnikáním je jednou z priorit, které nám z tohoto šetření vyplývají. Je důležité, aby vedení obce podporovalo příliv kvalitních investorů i nových firem, a neméně to, aby v Česku vznikaly projekty na podporu podnikavosti. Protože ty pak generují další zisk a zvyšují kvalitu života obyvatel v místě, “ říká generální ředitel agentury CzechInvest Patrik Reichl

Finalisty nyní čeká natočení krátkých videospotů k jejich soutěžním projektům, které budou postupně k vidění na sociálních sítích agentury CzechInvest. Soutěž vyvrcholí 2. prosince 2021 na finálové akci v Kampusu Hybernská v Praze, kterou bude moderovat Vladimír Kořen.

Letošní soutěž Inspirativní region svým zaměřením navazuje na soutěž Investičně atraktivní region z předchozích let. Po roční odmlce způsobené koronavirovou pandemií se tak soutěž představuje v nové podobě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď