Proměny a inovace pro lepší život ve městech - video

foto

V poslední regionální diskusi se odborníci ze středních Čech zamyslí nad tím, jak vypadá budoucnost mobility ve městech, co znamená koncept "město krátkých vzdáleností" nebo proč by mělo být město hlavním inovátorem ve změně klimatu. Nabídnou také zajímavý pohled na roli zelených fasád a střech ve městech či na využívání srážkových vod.

Regionální debatu nazvanou Proměny a inovace pro lepší život ve městech zde můžete zhlédnout ze záznamu. Pozvání na ni přijal Radim Tolasz, Český hydrometeorologický ústav, Adam Vizina, výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka, Zuzana Drhová, Pražský inovační instiut, a Michael Pondělíček, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Regionální debaty

Den TA ČR je každoroční významná událost, jejímž prostřednictvím Technologická agentura České republiky (TA ČR) poukazuje na důležitost výzkumu a inovací u nás i ve světě a oceňuje jedny z nejlepších projektů aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost a hospodářství. Program se skládá ze tří částí (regionálních debat, závěrečné konference ve formě online pořadu a slavnostního galavečera), které letos zastřešuje téma Zelené dohody. Prostřednictvím regionálních debat a závěrečné konference se zahraničními řečníky nabídne TA ČR divákům střízlivý a informovaný pohled na a Green Deal v tuzemském i evropském kontextu.

Odbornou část programu Dne TA ČR 2021 zahájí série tří on-line debat z regionů. Zástupci krajských úřadů, inovačních platforem, univerzit a firem budou diskutovat o aktuálních lokálních tématech, které ve svém regionu řeší. V Ústeckém kraji se jedná o využívání vodíku, který představuje čistý zdroj energie budoucnosti. Moravskoslezský kraj dá divákům nahlédnout na chytré a bezpečné perspektivy české energetiky. Odborníci se středních Čech ukáží proměny a inovace pro lepší život ve městech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 21. ledna 2022

Očekáváme v 15:00 0°C

Celá předpověď