Živě: přímý přenos ze zahájení státní účasti na MSV

foto

ČTK Protext, PR divize České tiskové kanceláře, připravila ve spolupráci s partnery sérii přímých přenosů z brněnského výstaviště. První z nich nabídne pohled na slavnostní akt v České národní expozici, která je společným “stánkem” 14 subjektů, konkrétně českých ministerstev a podpůrných institucí. Zahájení můžete živě sledovat dnes od 11:30.

Do areálu brněnského výstaviště se po roční covidové pauze vrací od pondělí 8. listopadu tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh.  Hlavním tématem letošního,  62. ročníku akce, která se stala jedničkou svého druhu ve střední Evropě,  bude Digitální továrna 2.0. Ta v pavilonu F předvede, jak může digitalizace výroby vypadat v praxi – na vzniku expozice se podílelo více než 20 firem. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci pořádajících Veletrhů Brno. 

Už podruhé představí v České národní expozici svůj přístup k digitalizaci tuzemská ministerstva a instituce. Naposledy se tak stalo v roce 2019. "Od té doby se ušel kus cesty, kterou naprosto zásadně poznamenala pandemie covid-19, potvrzující mimo jiné naprosto zásadní význam digitalizace, synergií činností a spolupráce. Subjektů v České národní expozici tak letos na MSV bude už 14,“ uvedl vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (ANO). 

Přímý přenos ze slavnostního zahájení MSV 2021 sledujte ZDE:

Aktivity vystavovatelů v Digitální továrně 2.0 budou vysílány i na Digitální stage, tedy prostoru navazujícím na expozici transformačních technologií, ve kterém vystavovatelé ukážou svá řešení a zajímavé případové studie. Archiv záznamů bude přístupný i po skončení akce.

Na 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu přijede 1016 vystavovatelů z 35 zemí. Při 61. veletrhu v roce 2019 bylo vystavovatelů přes 1620. Pokles v prezentujících vidí ministr Havlíček i generální ředitel veletrhů Brno Jiří Kuliš v nemožnosti některých cizinců kvůli covidové situaci vycestovat z vlastních zemí. Poměr mezinárodní a domácí účasti se v tomto roce čeká 30 ku 70 procentům, dosavadní zvyklostí byla bilance půl na půl.

Přímý přenos vysíláme rovněž na Facebooku Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a na portále pro podnikatele BusinessInfo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 29. března 2023

Očekáváme v 15:00 11°C

Celá předpověď