Živě o změnách pravidel na internetu: Debatuje místopředseda EP Kolaja s odborníky

foto Počítač, notebook, internet, nákup, platbní karta, e-shop - ilustrační foto.

Nakupování na Internetu je v čase pandemie čím dál populárnější a počet e-shopů roste závratnou rychlostí. Také proto je třeba nastavit celoevropská pravidla tak, aby byl trh on-line férový jak pro internetové obchody, tak pro běžného zákazníka. V Evropě vzniká legislativa, která má za cíl narovnat konkurenční on-line prostředí a vrátit uživatelům kontrolu nad osobními daty. Akt o digitálních trzích ale řeší také regulaci internetových gigantů jakými jsou Facebook nebo Google.

O nadcházejících změnách pravidel na internetu bude 8. dubna od 10:00 on-line debatovat místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja, Barbora Bukovská z neziskové organizace Article 19 a IT specialista Michal Feix.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Jak nová pravidla ovlivní české uživatele a byznysy?

  • Vznikající legislativu představí místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja, který se stal stínovým zpravodajem aktu o digitálních trzích
  • V rámci debaty vystoupí také Barbora Bukovská z Article 19, neziskovky, která podporuje lidská práva a svobodu informací na celém světě.
  • Pozvání přijal také IT specialista Michal Feix ze Seznam.cz, který bude mluvit o tom, proč je důležité posilovat konkurenceschopnost byznysu i v prostoru on-line.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď