Zisk Sazka Group z Komárkovy KKCG v 1. čtvrtletí stoupl o 44 pct na 887 mil. Kč

foto Ilustrační foto - Logo Sazka Group.

Praha - Čistý zisk společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 44 procent na 35 milionů eur (887 milionů korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o 30 procent na 526 milionů eur (13,3 miliardy korun). Společnost to dnes oznámila na svém webu.

"První tři měsíce letošního roku opět ukázaly, že jsme díky naší rozmanité škále produktů, prodejních kanálů a geografické expozici nebo rychle se rozvíjejícího on-line podnikání dosáhli vysokého výkonu. Obzvlášť mě těší výkonnost našich firem v České republice, Itálii a také rakouských loterií," uvedl generální ředitel společnosti Robert Chvátal.

Sazka Group stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách. Loni v červnu se stala většinovým majitelem rakouské loterijní společnosti Casinos Austria, když v ní zvýšila svůj podíl na 55,48 procenta. Sazka Group také vlastní zhruba 40 procent v největší řecké sázkové firmě OPAP a 32,5 procenta v italské společnosti LottoItalia.

Čistý zisk Sazky loni klesl o 24 pct na 1,24 mld. Kč, výnosy o 13,6 pct vzrostly

Čistý zisk loterijní společnosti Sazka loni meziročně klesl o 23,5 procenta na 1,24 miliardy korun. Výnosy vzrostly o 13,6 procenta na 8,85 miliardy korun. Firma to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin.

Téměř 95 procent připadalo na loterie a sázkovou činnost. Zbytek patřil příjmům z činnosti operátora virtuální mobilní sítě nebo ze služby dobíjení mobilních telefonů.

Sazka je nejstarší loterijní společnost v České republice s podílem více než 90 procent na trhu loterií a podobných her. Hlavními loterijními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Sazka je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka, která působí v 11 zemích. Na konci loňského roku ve firmě pracovalo 447 zaměstnanců, meziročně o 38 více.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. července 2021

Očekáváme v 21:00 22°C

Celá předpověď