Zhruba 3000 diváků navštívilo koncert NeverMore 68, zahrála kapela z Ukrajiny

foto Ukrajinská skupina Brunettes Shoot Blondes vystoupila na benefičním koncertu NeverMore 68 k 54. výročí okupace Československa státy Varšavské smlouvy, který poukázal na paralelu s ruskou okupací Ukrajiny, 21. srpna 2022, Praha.

Praha - Zhruba 3000 diváků navštívilo dnes na pražském Výstavišti benefiční koncert NeverMore 68 k 54. výročí okupace Československa státy Varšavské smlouvy, který poukazoval na paralelu s ruskou okupací Ukrajiny. Vystoupila například ukrajinská skupina Brunettes Shoot Blondes, ukrajinská zpěvačka a producentka Birdsy, Lenka Dusilová a česká alternativní kapela Nylon Jail.

Jedna největších ukrajinských indie rockových kapel Brunettes Shoot Blondes je momentálně součástí domobrany a na koncert dorazila přímo z fronty. Kapela v minulosti reprezentovala Ukrajinu na mezinárodních soutěžích jako Eurovision nebo X Factor. Před tím, než Rusko zaútočilo na Ukrajinu, stihla evropské turné, které zahrnovalo vystoupení i na festivalech Sziget, Waves of Vienna nebo domácích Metronome či Colours of Ostrava.

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupil na benefičním koncertu NeverMore 68 k 54. výročí okupace Československa státy Varšavské smlouvy, který poukázal na paralelu s ruskou okupací Ukrajiny, 21. srpna 2022, Praha. "Ruská válka vůči Ukrajině je absolutní zlo a obrovská hrozba pro celý svobodný svět. Český národ bohužel ví, jak hrozné to je, protože sami byli obsazeni Sovětským svazem v čele s Ruskem před 54 lety. Obdivujeme obrovskou podporu, kterou nám Češi projevují, a upřímně věříme, že tentokrát dokážeme zlo porazit,“ vzkázala kapela před koncertem do Česka. "Jsme rádi, že se taková akce koná právě na Výstavišti, protože připomínka 21. srpna je v letošním roce vzhledem k mezinárodní situaci aktuálnější než kdykoliv jindy," uvedl předseda představenstva Výstaviště Praha Tomáš Hübl.

Hlavními motivy koncertu NeverMore 68 byly připomenutí výročí okupace 1968 a paralela se současnou ruskou okupací Ukrajiny. "Právě v den výročí naší okupace si český národ ještě silněji tuto analogii uvědomí a bude chtít tuto sounáležitost vyjádřit,“ popsala dramaturgyně Výstaviště Praha Barbora Šubrtová, která stojí za celým konceptem benefičního koncertu. Všechno se podle ní uskutečnilo bez jakýchkoliv problémů.

Vstupné na benefiční koncert NeverMore 68 bylo dobrovolné podle finančních možností návštěvníků. Veškerý zisk bude po pokrytí základních nákladů věnován ukrajinskému velvyslanectví na aktuální potřeby země.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 29. listopadu 2022

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď