Ženská na vrcholu bude v kinech od 7. listopadu

foto Ilustrační foto - Herečka Anna Polívková.

Praha - Romantická komedie s názvem Ženská na vrcholu představí v hlavní roli Annu Polívkovou, jejíhož otce hraje její skutečný otec Bolek Polívka. Hlavními mužskými představiteli jsou Martin Dejdar a Marek Němec. Ve vánočním příběhu diváci uvidí také Janu Krausovou a Janu Preissovou, která hraje manželku Bolka Polívky. Ženská na vrcholu, za kterou stojí režisérka Lenka Kny, bude uvedena do kin od 7. listopadu. ČTK o tom dnes za tvůrce informovala Jana Šafářová.

Janu Preissovou mohou diváci na filmovém plátně vidět od natočení slavné filmové komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku po více než čtyřiceti letech. "Hraji hodně starostlivou babičku Janinku. Je mi docela podobná, protože ve skutečnosti starostlivá babička jsem a jsem jí ráda," uvedla Preissová. "Přestože jsme ale natáčeli na horách, ve filmu se neposadím ani na saně," dodala.

Polívková (Helena) si zahraje roli přestarostlivé maminky osmiletého syna a nadšenou propagátorku zdravého životní stylu ve své biokavárně. Na horách, kam odjíždí s nadšeným synkem, potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestála. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Dejdar) a druhým jeho živelný bratr, člen horské služby Mišo (Němec). Příběh se odehrává o vánočních prázdninách ve vysokohorské chatě, kde se setkají dvě neúplné rodiny a střetnou se dva odlišné pohledy na svět.

"Natáčení se od toho klasického dost lišilo, protože jsme byli v jednom prostředí chaty, hodně lidí pohromadě, v podstatě v extrémních podmínkách, počasí se měnilo třeba třikrát během deseti minut, takže to byl opravdu velký adrenalin," popsal Dejdar natáčení na Chopku v Nízkých Tatrách na Slovensku.

"Najít herce, kterým by diváci věřili, že jsou to drsní chlapi, horalové, trochu sexy a uvnitř citliví a schopni romantické lásky, je nelehké, stejně tak, jako potkat takové chlapíky v reálném životě. Ale podařilo se! Martinovi s Markem postavy skvěle sedly. A navíc oba umějí lyžovat, jezdit na snowboardu a bravurně ovládat skútr. A jsou uvěřitelní v postavách bratrů," podotkla režisérka Kny.

Komedie, za kterou vedle režisérky a spoluscenáristky Kny stojí i scenáristka Hana Cielová představí v dalších rolích Marka Adamczyka, Danicu Jurčovou, Romana Pomajba a v malé roli Marka Taclíka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď