Ženám příští týden začne SP ve sjezdovém lyžování, slalomy v Levi jsou potvrzeny

foto Ilustrační foto - Slovenská lyžařka Petra Vlhová v závodu Světového poháru v Levi.

Levi (Finsko) - S bezmála měsíčním zpožděním začne ženám Světový pohár ve sjezdovém lyžování. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) na webu potvrdila, že se příští týden uskuteční dva slalomy ve finském Levi. Konání závodů naplánovaných na 19. a 20. listopadu umožňuje 60.000 metrů krychlových sněhu, které pořadatelé od jara uchovávali v zásobníku.

Díky tomu je závodní trať připravena. "Po dvou náročných covidových letech bude tato akce znovu plně veřejná. Závodnice se zapojí do losování startovních čísel při pátečním slavnostním zahájení, bude doprovodný program pro diváky a plné ochozy," řekl Peter Gerdol, sportovní ředitel ženských alpských disciplín FIS.

Tradiční slalomy ve finském středisku měly být už třetí ženskou akcí v aktuálním ročníku Světového poháru. O obří slalom v Söldenu lyžařky připravilo nepříznivé počasí. Paralelní závody v rakouském středisku Lech/Zürs, které byly naplánované na tento víkend, znemožnil nedostatek sněhu.

V Levi od začátku listopadu trénuje šestnáct reprezentačních týmů. Na vstup do sezony se ve Finsku chystá i česká naděje Martina Dubovská, která zde před rokem ve druhém slalomu dosáhla na životní šesté místo. Oba slalomy v minulé sezoně vyhrála Slovenka Petra Vlhová. Celkem v tomto středisku triumfovala pětkrát, takže už má pět sobů, kterým mohla vybrat jméno.

"Mám ráda závod a trať v Levi, protože nabízí vše, co by slalomový svah měl mít. Budu se snažit letos znovu vyhrát, ale nebude to snadné, protože ostatní holky jsou rychlé a šikovné. Už jsme tady týden, takže se chci ve volném dni podívat na svého soba," uvedla Vlhová.

Čtyři výhry má z Levi její největší rivalka Američanka Mikaela Shiffrinová, která sem poprvé přijela před závodem na trénink. "Jsem ráda, že jsme tady. Mám čas to tady trochu poznat, protože obvykle je při závodech shon a stres, takže není čas na cokoliv jiného," uvedla dvojnásobná olympijská vítězka

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je neděle 5. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď