Žena připravila seniora na Uherskohradišťsku lichvou o majetek

foto Peníze, bankovky, česká měna, koruna, úspory - ilustrační foto.

Uherské Hradiště - Jednačtyřicetiletá žena z Uherskohradišťska podle policie nezákonně připravila duševně nemocného seniora o majetek za více než 700.000 korun. Kriminalisté ji nyní stíhají pro lichvu. V případě odsouzení hrozí ženě až dva roky vězení, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Obviněná podle ní vědomě využila duševní poruchy osmdesátiletého muže z obce na Uherskohradišťsku a připravila ho o veškeré jeho nemovitosti. "Žena seniorovi nejdříve nabídla, že o něj bude pečovat, aby nemusel do ústavu. Následně využila jeho duševní slabosti při podpisu darovací smlouvy o převodu vlastnického práva k nemovitým věcem, ačkoliv si musela být vědoma, že psychické stavy poškozeného jsou zcela zjevné a zachytitelné i pro jedince bez odborného vzdělání. Získala tak rodinný domek se zahradou a rovněž ornou půdu," uvedla mluvčí.

Hodnota získaného majetku podle zjištění policistů přesáhla 700.000 korun. Na základě novelizace trestního zákoníku účinné od 1. října, která se týkala hranice způsobené škody, hrozí ženě dvouleté vězení. Dříve by mohla za mřížemi strávit až pět let.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 4. prosince 2020

Očekáváme v 7:00 1°C

Celá předpověď