Zemřelo malé dítě zraněné při nehodě auta a vlaku ve Staňkově

foto Železniční přejezd, železnice, vlak, koleje - ilustrační foto

Staňkov (Domažlicko) - V nemocnici zemřel rok a půl starý chlapec, který utrpěl ve středu v podvečer těžká zranění při srážce osobního auta a vlaku ve Staňkově na Domažlicku. Dítě zemřelo v nemocnici už ve středu, řekla dnes ČTK mluvčí domažlické policie Dagmar Brožová. V nemocnici jsou po nehodě ještě dvě ženy a další dítě.

Na železničním přejezdu bez závor v Rašínově ulici ve Staňkově vjela podle policie pětadvacetiletá řidička vozidla Ford Fusion, která jela po silnici od Krchleb. Na přejezdu opatřeném světelnou signalizací se střetla se Západním expresem, který jel z Prahy do Mnichova. Výstražná světelná i zvuková signalizace na přejezdu byla v provozu, uvedla Brožová. V autě utrpěla zranění řidička, její o rok mladší spolujezdkyně a dvě děti. Druhému dítěti bylo podle informací ČTK kolem čtyř let. Ve vlaku cestovalo asi 40 lidí, nikdo z nich zraněn nebyl.

Stav žen i dětí v autě označil ve středu mluvčí záchranné služby Martin Brejcha jako velice vážný.

Nehoda si vyžádala zastavení provozu na trati na několik hodin. Cestující ze Západního expresu přestoupili do autobusu. Převezl je do Blížejova, odkud dále pokračovali v jízdě osobním vlakem do Domažlic, kde přestoupili na expres.

Veškeré okolnosti nehody zjišťuje policie, která ji vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení a z usmrcení z nedbalosti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď