Zemřela Nichelle Nicholsová, proslavila se rolí Uhury ve Star Treku

foto Herečka Nichelle Nicholsová (na snímku z 8. června 2014).

Washington - Zemřela americká herečka Nichelle Nicholsová, která se proslavila rolí komunikační důstojnice Uhury v seriálu Star Trek. Herečce a zpěvačce bylo 89 let a zemřela přirozenou smrtí, oznámil na facebooku její syn Kyle Johnson.

"Včera v noci moje matka Nichelle Nicholsová zemřela z přirozených příčin. Její světlo však stejně jako prastaré galaxie, které nyní poprvé spatříme, zůstane pro nás i budoucí generace, abychom se z něj mohli těšit, učit se z něj a čerpat inspiraci. Její život byl dobře prožitý a jako takový je vzorem pro nás všechny," napsal Johnson ve svém příspěvku a požádal fanoušky o respektování soukromí rodiny.

Nicholsová byla první afroamerická herečka, která si zahrála ve sci-fi seriálu. Její postava Uhury také v jednom z dílů políbila kapitána Kirka, což bylo prvním polibkem bílého muže a afroamerické ženy na filmovém plátně. V době rasových předsudků, které v šedesátých letech ve Spojených státech panovaly, to vzbudilo četné kontroverze, píše server ČSFD.

Často vzpomínala, že faouškem seriálu byl reverend a černošský aktivista Martin Luther King, který chválil její roli a osobně ji povzbuzoval, aby u seriálu zůstala, píše agentura AP.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď