Zemřel slavný francouzský módní návrhář Hubert de Givenchy

foto Francouzský módní návrhář Hubert de Givenchy na snímku z 11. června 2007.

Paříž - Ve věku 91 let zemřel v sobotu slavný francouzský módní návrhář Hubert de Givenchy, zakladatel luxusní módní značky Givenchy. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na jeho společníka. Ikona módního průmyslu podle něj zesnula ve spánku. Pohřeb se uskuteční v rodinném kruhu.

Givenchy si otevřel vlastní salon v roce 1952 a předvedl první kolekci haute couture. Jeho styl se vyznačoval střízlivostí, elegancí a luxusem. Senzaci ve své době vzbudil oddělitelnými, a tedy kombinovatelnými prvky oblečení.

Francouzský módní návrhář Hubert de Givenchy na snímku z 11. července 1995. Nositel Řádu čestné legie proslul také přátelstvím s herečkou Audrey Hepburnovou. Navrhl například její malé černé šaty pro film Snídaně u Tiffanyho (1961).

V roce 1988 Givenchy svůj podnik z finančních důvodů prodal francouzské skupině LVMH a do důchodu odešel v roce 1995.

Šéf LVHM Bernard Arnault dnes v prohlášení uvedl, že návrháři se podařilo být "současně inovátorem i nadčasovým designérem", což platí jak pro jeho velké večerní róby, tak pro módu pro běžné nošení.

Návrháři vzdal poctu také módní dům Givenchy. Označil jej za "neopominutelnou osobnost francouzské vysoké krejčoviny a symbol pařížské elegance v uplynulém půlstoletí".

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď