Zemřel herec, dabér a člen Činoherního klubu Otmar Brancuzský, bylo mu 66 let

foto Ve věku 66 let zemřel 23. října 2022 herec a dabér Otmar Brancuzský. Poslední roky byl členem Činoherního klubu, hrál i ve filmech Báječná léta pod psa či Kolja.  Na archivním snímku z 9. ledna 2008 Otmar Brancuzský (vpravo) v rozhovoru s režisérem Dušan Kleinem v pražském kině Lucerna.

Praha - Ve věku 66 let zemřel divadelní a filmový herec a dabér Otmar Brancuzský. Na webu o tom informoval pražský Činoherní klub, jehož členem byl Brancuzský od roku 2010. Podle serveru iDNES.cz herec zemřel v sobotu. Před kamerou se Brancuzský objevoval zejména ve vedlejších rolích, diváci jej ale mohli vidět v mnoha filmech či seriálech. Zahrál si například i ve filmu Kolja Jana Svěráka, který za něj dostal americkou filmovou cenu Oscar.

"S lítostí v srdci oznamujeme, že nás navždy opustil náš drahý kolega a kamarád Otmar Brancuzský. Čest jeho památce," uvedl dnes k hercově úmrtí Činoherní klub. Brancuzský v divadle nejdříve hostoval. Nejprve alternoval v rolích Starosty a Prvního radního ve hře Vodní družstvo, v roce 2004 se pak představil jako Fámulus v Impresáriovi ze Smyrny a posledních 12 let byl členem Činoherního klubu.

Brancuzský se původně vyučil knihařem ve Vidnavě a poté studoval na brněnské uměleckoprůmyslové škole grafiku a fotografii. Po studiích působil jako herec v amatérských souborech a založil divadelní spolek "Bez chiby". Profesionálně se herectví věnoval od roku 1990, kdy vstoupil do angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě. V roce 1993 odešel do Klicperova divadla v Hradci Králové a v letech 1995 až 2006 hrál v pražském divadle ABC.

Vedle divadelních rolí má na kontě i mnohé filmové role. Vedle snímku Kolja si zahrál například ve filmech Báječná léta pod psa, Jak básníci neztrácejí naději či Podvraťáci nebo pohádkách Lotrando a Zubejda, Královský slib nebo Anděl Páně.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 17:00 11°C

Celá předpověď