Zemřel frontman kapely The Prodigy Keith Flint

foto Ilustrační foto - Britská skupina The Prodigy vystoupila 5. července 2018 na festivalu Rock for People v Hradci Králové. Zleva jsou zpěváci Maxim a Keith Flint.

Londýn - Ve věku 49 let zemřel zpěvák populární britské skupiny The Prodigy Keith Flint. Podle zpravodajského serveru BBC ho dnes ráno našli mrtvého v jeho domě ve městě Dunmow v hrabství Essex. Příčina úmrtí zatím není známá, podle vyšetřovatelů zatím nic nenasvědčuje tomu, že by nastalo za podezřelých okolností.

"V nejhlubším šoku a se smutkem můžeme potvrdit smrt našeho bratra a nejlepšího přítele Keitha Flinta. Skutečného průkopníka, inovátora a legendu. Navždy nám bude chybět," napsala skupina The Prodigy na svém twitteru.

Policie byla do Flintova domu přivolána krátce po 9:00 SEČ, uvedl mluvčí policie v Essexu. Zpěvák byl na místě prohlášen za mrtvého.

Známý svou punkovou vizáží se Flint v 90. letech stal ikonou hudební scény. Ke skupině The Prodigy se připojil v roce 1990 jako tanečník a později se stal jejím frontmanem. Jeho hlas se proslavil zejména písněmi Firestarter a Breathe, které patří mezi nejznámější hity skupiny.

Úctu zpěvákovi už vyjádřila řada osobnostní hudební scény, mimo jiné například Ed Simons s britského dua The Chemical Brothers, které podobně jako The Prodigy tvoří elektronickou hudbu. Flinta označil za skvělého muže. Smutek vyjádřila i britská zpěvačka Beverley Knightová, podle níž byl Flint dokonalý. "Právě jsme ztratili titána," napsala na twitteru.

Skupina The Prodigy koncertovala několikrát i v České republice. Loni v létě byla hlavní hvězdou festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď