Země EU mají koronavirové standardy pro letectví

foto Cestující procházeli 1. července 2020 odbavovací halou Letiště Václava Havla v Praze.

Berlín - Země Evropské unie se dohodly na společných hygienických standardech pro cestování letadlem, které mají pomoci omezit šíření nového koronaviru. Oznámil to německý ministr dopravy Andreas Scheuer. Mezi dohodnutými standardy je dodržování odstupu či nošení roušek v letadle i na letišti, prostřední sedadla v letadlech však nebudou muset zůstat neobsazená. Informovala o tom agentura Reuters.

"Jsem rád, že moji kolegové přijali německý návrh pro Evropu a že jsme se mohli shodnout na těchto jednotných standardech," uvedl Scheuer na Evropské konferenci o letectví.

Německé ministerstvo dopravy pak dodalo, že dohodu uzavřeli úředníci a že ji ještě musejí formálně schválit ministři.

Dohodnutá opatření zahrnují požadavek zakrývat si ústa a nos pro cestující od šesti let, dodržovat doporučený odstup při bezpečnostních kontrolách a odbavení na letišti. V letadlech musí být zaručen i dostatek čerstvého vzduchu a všechny informace musejí být k dispozici v několika jazycích. Aerolinky také budou moci obsadit i prostřední sedadla.

Společné předpisy, na kterých se úředníci dohodli, splňují alespoň některé požadavky leteckých společností. Rozdílné standardy totiž způsobovaly zmatky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď