Zemanův expertní tým na konci srpna za účasti Babiše projedná rozpočet

foto Ilustrační foto - Prezident Miloš Zeman přijal 13. října 2020 v Lánech ministryni financí Alenu Schillerovou k jednání o návrhu státního rozpočtu.

Praha - Prezident Miloš Zeman na konci srpna se zástupci vlády a svým expertním týmem projedná návrh státního rozpočtu na příští rok. Zasedání se zúčastní také premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). ČTK to dnes řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Jednání se bude konat v sobotu 28. srpna v Lánech od 10:00, tématem bude návrh státního rozpočtu. "Jde o tradiční setkání, a to za účasti pana premiéra a paní ministryně financí," uvedl mluvčí.

Základní parametry rozpočtu vláda schválila na počátku června, a to se schodkem 390 miliard korun. Celkové příjmy rozpočtu by příští rok podle návrhu ministerstva financí měly činit včetně peněz z EU 1,486 bilionu korun a výdaje 1,876 bilionu korun. V návrhu MF snížilo ve srovnání s letošním schváleným rozpočtem, který počítá se schodkem 500 miliard korun, výdaje více než polovině kapitol.

Schillerová dnes oznámila, že tento týden začne o rozpočtu jednat s jednotlivými ministry. Ve středu se setká s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem a ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (oba ČSSD).

Schillerová dříve uvedla, že ministerstvo 24. srpna zveřejní novou makroekonomickou prognózu, na základě které by měl úřad návrh státního rozpočtu na příští rok upravit. Zároveň upozornila, že do říjnových parlamentních voleb nestihne Sněmovna zřejmě rozpočet schválit, a to ani v prvním čtení. Po volbách proto bude muset návrh podle ministryně vláda opět schválit a předložit do Parlamentu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je neděle 5. prosince 2021

Očekáváme v 15:00 1°C

Celá předpověď