Zeman stupňuje bizarnosti při předávání moci po volbách, píše list Sme

foto Prezident Miloš Zeman jmenoval 28. listopadu 2021 na zámku v Lánech Petra Fialu (ODS) do funkce předsedy vlády.

Bratislava - Schůzkami s kandidáty na ministry v nové české vládě prezident Miloš Zeman stupňuje dlouhou řadu bizarností při předávání moci po volbách, nově jmenovaný premiér Petr Fiala zůstane bez ministrů až do doby, než prezident promluví s každým kandidátem, napsal dnes slovenský list Sme.

Fotogalerie

"Bizarností jsou ty ministerské pohovory, to je výmysl Zemana, po kterém není v české ústavě ani stopy. Zeman bude předvolávat den po dni sedmnáct kandidátů pětikoalice podle abecedy, aby je v rámci tradice, kterou sám založil, zkoušel z resortu, do kterého jsou jmenovaní. A navíc oznámil, že přes jedno jméno ´nejede vlak´, tedy ho nejmenuje v žádném případě, byť česká ústava nedává hlavě státu žádnou takovou pravomoc," uvedl dnes list.

Vůbec nejbizarnější byly podle Sme okolnosti jmenování Fialy premiérem. "Po pozitivním testu na covid ho Zeman vykonal v jakési skleněné boudě, do které ho na invalidním vozíku dotlačil zřízenec v skafandru," napsal deník. Jmenování Fialy z akvária, kterým deník označil zábranu z plexiskla, jež oba politiky oddělovala, je podle Sme další ikonickou momentkou ze života a díla nejhoršího prezidenta v období české demokracie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 28. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď