Zeman přijme v úterý v Lánech na pravidelné schůzce Hamáčka

foto Ilustrační foto - Místopředseda vláda a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Praha - Prezident Miloš Zeman v úterý přijme na zámku v Lánech vicepremiéra a šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD). ČTK to sdělil mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. Tématy budou pravděpodobně aktuální politická situace a epidemie nového typu koronaviru v Česku.

Hamáček se Zemanem v lednu zahájili tradici společných obědů se zhruba měsíčními odstupy. V lednu hovořili například o situaci na Blízkém východě, přípravách sociální demokracie na krajské volby či o prioritách vlády v letošním roce. Schůzka koncem února se týkala zahraniční politiky, volebního zákona či tehdejšího zásahu policie na ministerstvu práce.

Při koronavirové krizi se Zeman s Hamáčkem setkali mimo jiné začátkem dubna při jednání expertního týmu v Lánech. Opozice poté kritizovala, že přes deset účastníků schůzky sedělo blízko sebe kolem stolu, a přestože měli na obličeji roušky, před nimi bylo nachystané občerstvení. Zeman uvedl, že se jednalo o poradu, jakých se v té době odehrávaly přes omezení kvůli epidemii koronaviru v Česku stovky, možná tisíce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 10. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď