Zeman přijal šéfa Nejvyššího soudu a kandidáta na místopředsedu

foto Ilustrační foto - Předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy poskytl 17. září 2020 v Brně rozhovor České tiskové kanceláři (ČTK).

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal předsedu Nejvyššího soudu Petra Angyalossyho a Petra Šuka, který kandiduje na místopředsedu soudu. Na twitteru to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Angyalossy ČTK v polovině ledna řekl, že Šuka navrhl Zemanovi na místopředsedu a prezident návrh akceptoval. Zeman se ale ještě chtěl s kandidátem sejít, termín jmenování proto stanoven nebyl. Angyalossy ho v polovině ledna očekával spíše v řádu týdnů než měsíců. Šuka navrhl pro jeho odborné i lidské předpoklady.

V pozici místopředsedy Nejvyššího soudu skončil 31. prosince po deseti letech Roman Fiala, kterého jmenoval ještě prezident Václav Klaus. Fialův mandát vypršel. Pravomoc určit místopředsedu má prezident, vybírá z řad stávajících členů Nejvyššího soudu.

Šuk je soudcem od roku 2000, k nejvyšší instanci přešel v roce 2008. Nyní působí jako předseda senátu v občanskoprávním a obchodním kolegiu. Odborně se zabývá například právem obchodních korporací.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 23. června 2021

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď