Zeman koncertem oslavil sedmé výročí své inaugurace

foto Slavnostní koncert k výročí inaugurace prezidenta Miloše Zemana se konal 8. března 2020 v Jízdárně Pražského hradu. Na snímku je prezident s manželkou Ivanou.

Praha - Koncertem v Jízdárně Pražského hradu oslavil dnes prezident Miloš Zeman se svými příznivci sedmé výročí své inaugurace. V proslovu před zahájením koncertu označil Česko za úspěšnou zemi, ve které se dobře žije. Koncert, na který dorazila i polovina členů vlády, včetně premiéra Andreje Babiše (ANO), byl koncipován jako pocta zpěváku Karlu Gottovi, který loni zemřel ve věku 80 let.

Fotogalerie

Zeman na úvod koncertu prohlásil, že podle průzkumů veřejného mínění je velká většina Čechů spokojena se svým životem. Vyzdvihl v té souvislosti aktuální situaci v zemi. "Žijeme v zemi, kde není problém sehnat práci," řekl Zeman, připomněl také, že Česko má stále stabilní hospodářský růst. "Žijeme v zemi, která má politickou stabilitu, mimo jiné i kvůli dobré spolupráci mezi vládou a prezidentem," dodal.

Na koncert dorazilo několik set hostů. Ze členů vlády dorazili kromě premiéra také ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ministryně financí Alena Schillerová, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr obrany Lubomír Metnar (všichni za ANO), ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) nebo ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V publiku seděl i ombudsman Stanislav Křeček, bývalý ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) nebo předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička.

Koncert byl koncipován jako pocta Gottovi. Zazněly výhradně písně mnohonásobného Zlatého slavíka, zazpívali je Marian Vojtko, Bohuš Matuš a Jan Kopečný. Koncert otevřeli jedním z nejslavnějších Gottových hitů Lady Karneval. Zeman v souvislosti s koncepcí koncertu zopakoval, že Gottovi 28. října udělí in memoriam Řád bílého lva první třídy, nejvyšší český řád.

Proti minulým letům se koncert netradičně uskutečnil v Jízdárně Pražského hradu. Španělský sál, kde se koncerty konaly v minulosti, se opravuje, práce by měly být dokončeny do září.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 1:00 -2°C

Celá předpověď