Zeman letos opět plánuje dovolenou na Vysočině a v Lánech

foto Prezident Miloš Zeman během dovolené v Novém Veselí na Žďársku. Na snímku ze 4. července 2016 je v popředí ve člunu na Veselském rybníku za svou chalupou.

Praha - Prezident Miloš Zeman letos opět plánuje strávit dovolenou na Vysočině a v Lánech. Termíny, kdy si hlava státu vybere volno, se upřesňují. ČTK to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman letos neplánuje spojit dovolenou na Vysočině s návštěvou kraje.

Zeman na Vysočinu jezdí v létě každoročně, v Novém Veselí spoluvlastní nemovitost, kterou označuje za chalupu. Pověstné jsou jeho výlety v nafukovacím člunu na místní rybník.

V posledních letech Zeman stále více svého volného času tráví na zámku v Lánech, který slouží jako venkovské prezidentské sídlo. V Lánech byl i v době, kdy kolem něj byla z obav z nákazy novým koronavirem zavedena přísná opatření. V obci si také staví dům, do kterého by se chtěl nastěhovat po skončení prezidentského období. Na zámku pobýval i během své poslední dovolené, kterou si vybral v druhé polovině prosince.

Podle Ovčáčka letos Zeman cestu na Vysočinu nespojí s návštěvou Kraje Vysočina, tak jak v minulých letech. Návštěvy krajů Zeman omezil po svém znovuzvolení prezidentem v roce 2018.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 10. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď