Železniční koridor Praha-Brno stál, údajně sraženého člověka policie nenašla

foto Vlak Českých drah na nádraží. Ilustrační foto.

Tišnov (Brněnsko) - Provoz na železničním koridoru mezi Brnem a Prahou se dnes na více než dvě hodiny zastavil, a to kvůli podezření, že vlak nedaleko Tišnova na Brněnsku srazil člověka. Policie nikoho nenašla, přestože na místo vyslala psovody i policisty s drony. ČTK to řekl mluvčí policie Petr Vala. Vlaky nabíraly zpoždění v řádu desítek minut. V podvečer pátrací akce skončila. Co přesně se stalo, není dosud jasné.

Doprava stála na trati 250 v úseku Řikonín - Tišnov, událost byla nahlášena ve 12:41. "Šlo o nějaký náraz, hledá se, z čeho ta rána byla. Stalo se to ve směru na Řikonín v prostoru zřejmě mezi železničním přejezdem a železničním mostem. Zatím se ale nenašlo nic, co by bylo sražené, ať už zvíře nebo člověk," uvedl kolem 14:00 policejní mluvčí David Chaloupka.

Podle webu Českých drah se vlaky v místě rozjely krátce po 15:00. Policie pak prohledávala ještě širší okolí, nakrátko se kvůli tomu zastavil provoz na regionální trati v úseku Nedvědice - Tišnov.

Podle webu Českých drah se prvotní omezení dotklo necelé desítky spojů, z toho pěti rychlíků a dvou mezinárodních spojů. Zpoždění mohla dosahovat i více než dvou hodin, například u rychlíku Vysočina šlo zpoždění o 120 až 140 minut.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď