Ze Španělska u Čechů v létě vítězí Mallorka

foto Cestující míří 26. července 2020 na letiště na španělském ostrově Mallorca.

Praha - Češi podle cestovních kanceláří (CK) ze španělských destinací v létě nejčastěji míří na Mallorku. Zařazení Španělska, vyjma Kanárských ostrovů, na seznam rizikových zemí tak cestování turistům zkomplikuje. Češi, kteří se budou z této destinace vracet, se budou muset od 24. srpna prokázat negativním testem na covid-19, nebo podstoupit 14denní karanténu. Některé cetovní kanceláře klientům umožní bezplatnou změnu destinace, řekli ČTK oslovení zástupci sektoru.

Ministerstvo zdravotnictví dnes uvedlo, že turisté, kteří od 24. srpna přiletí ze Španělska, se budou muset bezprostředně po návratu telefonicky ohlásit na krajské hygienické stanici příslušné k místu svého bydliště. Následně budou muset absolvovat test na koronavirus, který si sami zaplatí. O výsledku musí hygieniky informovat do 72 hodin od vstupu na české území. Než budou znát výsledek, budou povinni nosit roušku a bude jim omezen volný pohyb. Využívat však podle ministerstva budou moci veřejnou dopravu i taxi.

CK Exim Tours a CK Fischer ze Španělska nejvíce zájezdů prodává na Mallorku. Exim Tours podle svého obchodního ředitele a mluvčího Petra Kostky zákazníkům nabídne bezplatnou změnu destinace. U Čedoku jsou nejoblíbenější Kanárské ostrovy, kterých se opatření netýká. I tak se podle mluvčí Čedoku Evy Němečkové nové nařízení české strany dotkne několika stovek klientů. "Oslovili jsme leteckou společnost a naše partnery v zahraničí. V tuto chvíli o situaci jednáme. O výsledku budeme všechny naše klienty informovat a jejich rezervace řešit individuálně," řekla.

CK Blue Style má podle své mluvčí Jany Ondrejechové do konce letošní sezony na Mallorku vypravit řádově stovky klientů. Zákazníkům, kteří kvůli novému opatření nebudou chtít dovolenou na tomto španělském ostrově absolvovat, nabídne možnost změny zájezdu. "Jakákoliv restriktivní opatření logicky mohou vést ke snížení zájmu ze strany klientů. S ohledem na tuto mimořádnou dobu, která se navíc každým dnem mění, je obecně zájem o Španělsko tento rok nižší," dodala.

U cestovní agentury Invia patří ze Španělska k nejprodávanějším místům Kanárské ostrovy a Mallorka. "Zavedení povinných testů na koronavirus při návratu situaci samozřejmě komplikuje," uvedla mluvčí Invie Andrea Řezníčková.

Delší pobyt ve Španělsku loni podle Českého statistického úřadu strávilo 184.000 Čechů.

Češi mohou nyní bez omezení cestovat do většiny zemí Evropské unie. Rizikové je z pohledu ministerstva zdravotnictví Rumunsko, kde platí při návratu stejné podmínky jako při cestě ze Španělska.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 23:00 -1°C

Celá předpověď