Zdrogovaný muž se dostal do domu se sekerou v ruce, zabarikádoval se v ložnici

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Prostějov - Do rodinného domu staršího manželského páru v Konici na Prostějovsku vnikl se sekerou v ruce zdrogovaný sedmadvacetiletý muž. Před zraky vyděšených majitelů se poté zabarikádoval v jejich ložnici, kterou odmítal opustit. Z domu jej nakonec dostali policisté, nikdo nebyl zraněn. Muži hrozí až tříletý trest za porušování domovní svobody a poškození cizí věci, sdělil dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman.

Incident se odehrál v úterý. "Když se šestaosmdesátiletý senior s manželkou doma díval na televizi, najednou uslyšel rány z chodby. Muž vstal a šel se podívat ke vstupním dveřím. U nich zahlédl mladého muže, který kolem něj proběhl do prvního patra. Tady se v ložnici uzamkl a začal se barikádovat," popsal policejní mluvčí.

Muž začal vzápětí v jejich ložnici přesouvat nábytek a na výzvu k odchodu nereagoval, senioři proto ihned zavolali policisty. "Zabarikádovaný muž vzápětí místnost dobrovolně opustil," doplnil mluvčí. Muž policistům vypověděl, že pět dní před incidentem užil pervitin a marihuanu a od té doby trpí halucinacemi a bludy. Myslel si, že jej někdo pronásleduje, a když před domem zahlédl ve špalku zaseknutou sekeru, rozbil s ní uzamčené vstupní dveře rodinného domu. Po lékařském vyšetření skončil na noc v policejní cele.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď