Zdrogovaný muž ohrožoval řidiče u Hranic, policisty považoval za mimozemšťany

foto Dopravní policista, kontrola řidičů - ilustrační foto.

Přerov - Na trase zhruba 20 kilometrů mezi Valašským Meziříčím a Hranicemi ohrožoval ostatní řidiče zdrogovaný osmačtyřicetiletý muž za volantem dodávky. Po silnici kličkoval a najížděl do protisměru, takže ostatní museli zastavovat u krajnice. Řidiče se podařilo zpacifikovat policistům až u hranických kasáren, kde si je muž pod vlivem pervitinu pletl s mimozemšťany a odmítal opustit vozidlo. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zásah se odehrál v pondělí večer; policisté se snažili dodávku nejprve zastavit v Černotíně, řidič však na jejich výzvy nereagoval. "Řidič pokračoval dál směrem do Hranic a choval se velmi nevyzpytatelně a nebezpečně. Dojel až na ulici Hranickou kolem kasáren a dál pokračoval na kruhový objezd, který celý projel a vyjel čtvrtým výjezdem zase zpátky do Hranic, kde u hlavní brány kasáren zastavil," popsala policejní mluvčí.

Hlídka na míst řidiče vyzvala, aby vypnul motor a vystoupil. "Muž na to nereagoval a přes stažené boční okno na zasahující policisty řval, že jsou mimozemšťané, ať ho nechají na pokoji, a ve vozidle se zamknul a nemínil ho opustit," popsala Zajícová. Muž si poté přesedl na místo spolujezdce a nasadil si bílé rukavice. Po pár minutách sám vystoupil a poté, co se zaťatými pěstmi směřoval k jednomu z policistů, byl zpacifikován. Orientační test na návykové látky byl pozitivní na pervitin, převezen byl na záchytnou stanici v Olomouci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď