Zdráhalová dobře vstoupila do sezony, už myslí na olympiádu

foto Ilustrační foto - Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová.

Inzell (Německo)/Praha - Vydařený start do sezony, ve které by se chtěla poprvé probojovat na olympijské hry, má za sebou rychlobruslařka Nikola Zdráhalová. Týmová kolegyně hvězdné Martiny Sáblíkové na prvních kontrolních závodech v Inzellu zaostala jen o sedm desetin sekundy za svým osobním rekordem na trati 1500 metrů a naznačila, že by měla být schopná postoupit do divize A Světového poháru, což je jeden z jejich cílů pro sezonu.

"Začátek sezony je dobrý, ale uvidíme, co bude v dalších závodech. Na to, že jsme předtím stáli asi pět dní na ledě, tak si myslím, že se to povedlo. Nečekala jsem, že bych mohla jet pod dvě minuty. Všichni říkali, že to zvládnu, ale sama jsem v to nedoufala," uvedla Zdráhalová pro ČTK a MfDnes na soustředění v Inzellu.

Z prvního startu měla jedenadvacetiletá česká reprezentantka obavy, stejně jako Sáblíková, se kterou bydlí na pokoji. "Martina se bála více než já. Říkala, že bude ráda za čas 4:10 (na trati 3000 metrů), ale nakonec zajela 4:01," pousmála se Zdráhalová a vedle stojící Sáblíková jen pokývala hlavou. "Ona mi většinou řekne, že tomu nerozumím, ale uklidní se," dodala.

Zdráhalová má za sebou čtyři kompletní sezony ve SP. Věří, že nadcházející bude nejúspěšnější. "Cítím se lépe než před rokem na začátku, takže věřím, že by to mohlo být lepší než minulý rok nebo minulou sezonu. Uvidíme. V prvních závodech to většinou jede každému, ale pak během sezony je to úplně jinak," podotkla.

Sezona 2017/18 bude ale hodně náročná. Po startu SP v Evropě se rychlobruslaři přesunou do zámoří, kde je čekají další závody seriálu, které budou klíčové pro kvalifikaci na olympiádu v Pchjongčchangu. Následně je v lednu mistrovství Evropy v Rusku a poté již ZOH v Koreji. "Časové posuny jsou velké a mně nedělají dobře. Bude to hodně těžké, ale máme to tak všichni," konstatovala Zdráhalová smířeně.

Na olympiádu myslí už dlouho. "Doufám, že se mi na ni povede postoupit. Udělám proto vše, co budu moct. V hlavě jsem to měla už během letní přípravy a teď je to ještě horší. Kolikrát se ptám Martiny, zda na to mám a jestli se tam dostanu. Ona mě uklidňuje, že můžu. Je to olympijský rok, nejde na to nemyslet," řekla rodačka z Dvora Králové nad Labem.

Kvůli Pchjongčchangu odsunula na vedlejší kolej i školu. "Nechci nic zanedbat, proto jsem si vše odložila na další rok. Mám dokončený třetí ročník a čekají mě závěrečné zkoušky," dodala Zdráhalová, která se učí na číšnici.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď