Zdopravy.cz: Vláda odvolala většinu členů správní rady Správy železnic

foto Železnice, koleje - ilustrační foto.

Praha - Vláda odvolala pět ze sedmi členů správní rady Správy železnic, včetně předsedy rady Pavla Hrubeše. V radě skončili například i bývalý ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Uvedl to dnes server Zdopravy.cz. Kabinet schválil tři nové členy rady, dvě místa zatím zůstávají neobsazená. Novým předsedou rady bude podle serveru hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS).

Kromě bývalého děkana Fakulty dopravní ČVUT Hrubeše, Ťoka a Foldyny skončili ve správní radě státní Správy železnic Ivo Drahotský z Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice a Vít Janoš z Ústavu logistiky a managementu dopravy ČVUT. Novými členy rady se stali kromě Červíčka zastupitel Středočeského kraje a místopředseda krajského výboru pro dopravu Jan Lička (Piráti) a bývalý šéf Ředitelství silnic a dálnic ČR David Čermák.

Z původního složení správní rady zůstali jen poslanec ANO Martin Kolovratník a náměstek ministra dopravy Ladislav Němec. Správní rada Správy železnic je sedmičlenná, takže dvě místa v radě jsou nyní neobsazená. Novým členem rady se má podle serveru stát také náměstek plzeňského hejtmana pro dopravu Pavel Čížek (STAN), nedodal ale včas všechny materiály pro schválení.

Správní rada schvaluje zásadní činnosti Správy železnic včetně koncepce, hospodaření nebo organizační struktury společnosti. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) oznámil už v únoru, že chystá obměnu správní rady.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď