ŽĎAS boduje mobilními hydraulickými nůžkami na zpracování šrotu

foto Kontejnerové nůžky na šrot CNS 400 K.

Žďárská společnost nemusela od propuknutí epidemie koronaviru ani na jeden den zastavit výrobu. Přijala nicméně kroky k ochraně zdraví zaměstnanců a k zajištění životaschopnosti firmy v kritickém období. Některé přejímky zařízení se musely uskutečnit kvůli uzavření hranic na dálku, bez účasti zákazníka. Stalo se tak například u vyrobeného lisu na zhutňování sudu s kontaminovaným odpadem HDP 2000, určeného pro jadernou elektrárnu Sia-pchu v Číně.

Fotogalerie

Firma označovaná za průmyslové srdce Vysočiny jede dál, vyrábí a dodává produkty a zařízení do celého světa. Strojírenská divize ve firmě Trelleborg Wheel Systems zprovozňuje vulkanizační lis na lisování pneumatik pro zemědělské stroje, pro ruského zákazníka montují zase pracovníci soubor s lisem a manipulátorem. V oblasti metalurgické výroby ŽDAS nedávno vyrobil a finálně opracovali odlitky ventilu pro společnost Siemens, vyrobil a zkompletovali oběžné kolo Kaplanovy turbíny pro Litostroj Engineering, podílel se na řešení výzkumného projektu se zaměřením na technologii výroby komponent z oceli ATABOR pro aplikaci v obalových souborech pro transport a skladování použitého jaderného paliva.

K dlouhodobě nejúspěšnějším produktům strojírenské divize firmy ŽĎAS patří mobilní hydraulické nůžky na zpracování šrotu. Ty se už po desetiletí drží na špičce v tvrdé mezinárodní konkurenci a mají celou řadu spokojených uživatelů nejen v České republice, na Slovensku, ale i v západní Evropě, mimo jiné v Německu, Rakousku, Švýcarsku nebo Francii.

Na rozdíl od většiny zařízení a kompletních linek, které se ve ŽĎASu vyrábí, je produkce mobilních nůžek na zpracování šrotu takřka sériová. V poslední době dodal ŽĎAS například nůžky s dieselovým pohonem do české společnosti Radek Škvára s.r.o. z Hořovic, další pak pro belgického zpracovatele šrotu, firmu Geert De Cocker se sídlem v Gentu. Ta zpracovává odpad z hliníku. Semi-mobilní nůžky s elektrickým pohonem CNS 730/190-E pak putovaly do firmy Bruch & Söhne v Německu, kde budou stříhat v tandemu – se zavážením pomocí jednoho bagru – společně s nůžkami ŽĎAS CNS 400 K, které už tento zákazník vlastní.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď