Zbrojařský veletrh IDET 2019 sahá po rekordech

foto Ilustrační foto - V Brně 31. května začal mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET a požární techniky a služeb PYROS. Na snímku je expozice britské zbrojovky BAE Systems.

Silná mezinárodní účast vystavovatelů a odborných návštěvníků. Návštěvy oficiálních zahraničních hostů a delegací z mnoha zemí světa. Prestižní přehlídka obranného průmyslu zemí NATO. Podpora Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky a dalších subjektů. Účast nejvýznamnějších domácích politických a vojenských představitelů. Atraktivní odborný doprovodný program – konference, semináře, networking. Soutěž o nejlepší exponáty Zlatý IDET, respektive IDET ARENA – vojenská, požární a policejní technika v akci.

Těmito parametry se pyšní Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, který zve odbornou veřejnost a návštěvníky do bran brněnského výstaviště ve dnech 29. až 31. května. Letošní, už 15. ročník této významné přehlídky obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě, je pojat jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany České republiky a Armáda ČR. Na veletrhu se počítá s příjezdem ministerských a armádních delegací z 20 zemí světa.

Oborové členění letos představují zbraně a munice, tanky a dopravní prostředky, letecká technika, systémy velení a spojení, zabezpečovací technika a služby. pozorovací a značkovací prostředky, zabezpečení a ochrana osob, radiolokátory a radiotechnické systémy, prostředky pro ošetřování a opravy techniky, systémy C4I2, logistika a servis a odborná literatura, asociace a instituce.

Větší, početnější, zajímavější   

Očekávání jsou velká. „Zájem vystavovatelů o IDET je vyšší než před dvěma lety, veletrh bude rozsáhlejší a bohatší na exponáty. Nárůst spočívá zejména ve výrazném rozšíření pronajatých ploch, protože firmy chtějí předvést větší množství atraktivních exponátů,” říká ředitel bezpečnostních veletrhů Michalis Busios na stránkách bvv.cz.

Chybět nebudou české podniky jako EVPÚ Defence, Česká Zbrojovka, Glomex MS, Omnipol, VOP VZ? SVOS, LOM Praha, Czechoslovak Group, PRAGA-Export či Zetor Engineering. Expozice ministerstva obrany a armáda připomene 20 let od vstupu republiky do NATO a 100 let existence Generálního štábu Armády ČR. Z ciziny se po několika letech vrací finský výrobce obrněných vozidel PATRIA, z Brazílie se poprvé dostaví výrobce letadel Embraer a z USA se opětovně objeví společnost Lockhead Martin. Special Focus akce bude věnován švédsko-české spolupráci v obranném průmyslu.

Představí se rovněž všichni klíčoví uchazeči o největší kontrakt v dějinách české armády v hodnotě 53 miliard korun na dodávku 210 pásových bojových vozidel. Jsou jimi britský BAE Systems (CV-90), španělský General Dynamics European Lands Systems (Ascod) a německé firmy PSM (Puma) a Rheinmetall Landsysteme (Lynx). 

IDET ARENA nabídne denně od 10 hodin ukázky vojenské, požární a policejní techniky. Součástí programu budou předváděcí jízdy vozidel policie, hasičů, armády, vězeňské služby a celní správy.

Čísla k překonání

Předloni se přihlásilo na IDET 388 firem ze 30 zemí, z toho 58 procent bylo ze zahraničí. Uvádí do závěrečná zpráva za rok 2017, loňská data nejsou zatím k dispozici. Největší zahraniční účasti hlásilo Turecko, jež bylo partnerských státem, dále Rakousko a Německo. Nejvíce vystavovatelů měla sekce Systémy velení a spojení (14,9 %), Tanky, vozidla a dopravní prostředky (10,1 % ) a Zabezpečení a ochrana osob (9,3 %).

Návštěvníků dorazilo 32 828 návštěvníků z 48 zemí, nejvíce jich dorazilo e Slovenska, Polska, Rakouska, Německa a Turecka. Akreditovalo se 223 novinářů z 10 zemí. Největšímu zájmů příchozích se těšily Zbraně a munice (10,2 %), Tanky, vozidla a dopravní prostředky (8,9 % ) a Letecká technika (6,9 %).

Souběžně s veletrhem IDET 2019 se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď