Záznam druhého dne Pražského evropského summitu

foto

Klimatická změna představuje stále urgentnější výzvu nejen pro Evropskou unii, ale pro celý svět. V letošním roce se k ní připojila pandemie a s ní související ekonomická obnova. V diskusi druhého dne šestého ročníku Pražského evropského summitu (Prague European Summit) vystoupil například primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, eurokomisař pro krizové řízení Janez Lenarčič nebo viceprezidentka Evropské investiční banky (EIB) Lilyana Pavlovová. Diskusi můžete zhlédnout zde ze záznamu.

Spolu s klimatickou změnou a ekonomickou obnovou se program summitu věnoval globální roli EU, stavu demokracie a právního státu či digitalizaci a jejímu dopadu na společnost. Celý program najdete ZDE.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Vedle hlavního programu se konaly veřejné debaty Urban Talks (vysílány v češtině na Facebooku) a Future European Leaders Forum (FELF), několikadenní série seminářů, workshopů a dalších aktivit, které propojí 30 výjimečných mladých lidí s odborníky a decision makery v celé řadě nejnaléhavějších otázek na evropské úrovni.

Prague European Summit se koná pravidelně od roku 2015. Pořadateli Summitu jsou Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a Ústav mezinárodních vztahů, které patří mezi přední výzkumné instituce v oblasti mezinárodních vztahů v Česku. Summit pořádají pod záštitou Ministerstva zahraničních věci České republiky, Úřadu vlády ČR a Magistrátu hlavního města Prahy a ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR. Jedním z partnerů letošního Summitu je například Evropská investiční banka (EIB).

Cílem Prague European Summit je poskytnout prostor pro otevřenou výměnu názorů mezi politiky, vysoce postavenými státními úředníky, podnikateli, akademiky, novináři a mladými lidmi o naléhavých evropských a globálních tématech. Organizátoři dále chtějí posílit obraz České republiky jako členské země EU, která se sebevědomě, ale konstruktivně připojuje ke strategickým diskusím o vývoji Evropské unie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 4. prosince 2020

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď